Masaüstünde bulunan ikonlar değişiyor

kzukosa

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair CL 16 3200Mhz 4x8
SSD veya HDD modeli
HI-LEVEL 480G SSD ,Seagate 2TB 7200Rpm HDD
Ekran kartı
Galax Geforce RTX 3060 Ti 8G
Anakart
X570 A-Pro
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba,

Sorunum bazı oyunların kendiliğinden ikonları değişmeye başladı. Yaklaşık iki haftadır bilgisayarımı açmamıştım. Bugün açtığımda ise bu şekilde bir problem olmaya başladı. Oyunun açılmasını ve çalışmasını etkilemiyor ancak görselde göreceğiniz üzere bir dünya ikonu yerini alıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilir? Anti virüs ile taradığımda herhangi bir virüse rastlamadım. Bununla birlikte Malwarebytes kullanarak tekrar tarama yaptım ancak bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı rica ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    78,8 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba,

Sorunum bazı oyunların kendiliğinden ikonları değişmeye başladı. Yaklaşık iki haftadır bilgisayarımı açmamıştım. Bugün açtığımda ise bu şekilde bir problem olmaya başladı. Oyunun açılmasını ve çalışmasını etkilemiyor ancak görselde göreceğiniz üzere bir dünya ikonu yerini alıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilir? Anti virüs ile taradığımda herhangi bir virüse rastlamadım. Bununla birlikte Malwarebytes kullanarak tekrar tarama yaptım ancak bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı rica ederim.
Virüsle alakası yok. Steam'in oyunlarının kısayolları url ile çalışır. İcon olmadığı için de internet işareti var. Steamden indirme önbelleğini temizleyin, oyunların dosyalarını doğrulayın.

Merhaba,

Güncelleme yapabilrsiniz (Konu dışı) Ready or Not oynuyorsanız ekibimze gelebilirsiniz.

Sağ tık - özellikler - simge değiştir ardından oyunun bulunduğu konumdan exe dosyasını seçin.

Oyunlar Steam ve Epic Games üzerinden indirilmiş orijinal oyunlardır. Kendi başlatıcısı olan MMORPG oyunlarda böyle bir sorun yok. İlk yapılan yorumu deneyip buraya geri bildirimimi yapacağım.

Hocam bu ara birçok kişi bu sorunu yaşıyor Steam oyunuysa ve açılmıyorsa silip tekrar yükleyin ama açılıyorsa bilmiyorum.
Steam ve Epic Games.

Yeni konular

Geri
Yukarı