Masaüstünde ekran kartı değişme sorunu

DextriN

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim şey masaüstünde ve tüm oyunlarda oluyor ve tabi ekran kartı değişirken takılma da oluyor. Tüm driverlar güncel. Prize takılı ve yüksek performansta kullanıyorum. Sıcaklıktan ötürü de değil. Bunu ayarlamanın bir yolu var mi acaba? Cevaplariniz için çok teşekkürler. Bu arada ekran kartına geçiyor derken Intel HD Graphics'den GTX 1050'ye geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum üzgünüm ama o kadar bir bilgim yok. Ben bilgisayarı açtığımda İntel hd graphics ile bilgisayar açılıyor fakat bazen kendiliğinden masaüstünde bile harici ekran kartına geçiyor tabi bu oyunlarda da oluyor ne kadar Nvidia grafik işlemcisi ile aç desem de. Bu arada bilgisayarım Monster Abra A5 12.1

Bu arada cevabın için sonsuz teşekkürler.

Laptop olduğunu söyleseydin keşke :D Ben masaüstüne göre düşündüm. Tamam o zaman. Driverlar güncel değil herhalde. Güncellersen düzelebilir.

Driverları güncelledim ama pek bir şey değişmedi. Acaba başka ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

Bir şey daha sormak istiyorum mesela bilgisayarı açtığımda Intel hd graphics ile açılıyor onu GTX 1050 olarak ayarlayıp hep GTX 1050yi kullanabilir miyim acaba? Geçiş yapınca takılma oluyor geçiş yapmasını önlemek için. İlgin ve alakan için çok teşekkürler.

Belirli uygulamalar ve HD Graphics ile başlar onda sorun yok. Ancak takılma derken nasıl bir takılma yaşıyorsunuz? Oyuna girerken mi donup kalıyor? Ayrıca harici ekran kartını aktif etmek için klavye'de herhangi bi tuş var mı?

Öyle bir tuş yok. Mesela oyun CS GO diyelim oyunda satın alma menüsünü açtığımda herhalde düşük grafik gerektiren yerlerde ona geçiyor ardından direk hariciye geçiyor. Bu da 1 2 saniyelik takılmaya sebep oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı