Masaüstünde Wi-Fi İnternete Bağlanma

gestube

Hectopat
Daha fazla  
Durumu kısaca şöyle açıklayayım. Benim dizüstü bilgisayarım var, bu nedenle Wi-Fi ağına her yerden bağlanabiliyorum. Salonda ise babamın kullandığı masaüstü bilgisayar var, modem bu bilgisayara bağlı. Ben başka bir masaüstü bilgisayar toplayıp kendi odamda kullanmak istiyorum, ancak bu masaüstü bilgisayar ile nasıl Wi-Fi ağına bağlanırım bilmiyorum. Şimdi gidip kablosuz adaptör(masaüstü bilgisayarların Wi-Fi ağlarına bağlanmasını sağlayan alet) almamı söyleyebilirsiniz ancak benim odam salondan biraz uzakta kalıyor, bu nedenle çevrimiçi oyun oynarken yüksek ping gibi sorunlar ile karşılaşıyorum. Dizüstü bilgisayar kullanırken modeme yakın oynayıp bu sorunu çözüyordum ancak masaüstü ile böyle bir şey yapamıyorum doğal olarak.

Sadede gelelim. Evimizde bir modem daha var, bu modemi hiç kimse kullanmıyor, hatta kutusundan bile çıkarılmadı. Ben bu modemi kullanarak doğrudan Wi-Fi ağı yaratabilir miyim? Yani evde herkesin bağlanabileceği iki tane Wi-Fi ağı olacak, bir tanesi salonda bir tanesi ise benim odamda. Böylece ping sorunum olmaz.

Bir diğer düşündüğüm yöntem ise salonda olan modemi doğrudan kendi odama taşımak. Babam kendi masaüstü bilgisayarına kablosuz adaptör takarsa aynı şekilde o bağlanabilir. Zaten onun internet hızına benim kadar ihtiyacı yok. Ancak sorun şu ki, sanırım modemin çalışması için DSL gerekiyor, ve DSL kablosunun girdiği uç(telefon kablolarının girdiği uç ile aynı, ancak ismini bilmiyorum) benim odamda yok. Modem DSL olmadan çalışır mı? Veya başka bir yere girebilir mi?

Sorularım bunlar, umarım yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı