Masaüstündeki dosyaların yerleri değişiyor

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarda genellikle masaüstündeki ikonların yeri değişiyor, bazen de klasördeki dosyalar masaüstüne geliyor. Bilgisayarımı biri hackledi diye korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Simgelerin yeni her PC kapanırken kaydedilir. Elektrik kesintisinde bu değişiklikler kaydedilemezse eski halinde kalır.

Öte yandan dosyalar klasörden çıkıp masaüstüne gelmez...

Recep abi haklı, yerleri kaydedilmez veya bilgisayar düzgün bir şekilde kapatılmazsa eski halinde gelebilir. Ancak dosyalar kendi kendine içlerinden çıkıp masaüstüne gelemezler bunların ayakları yok, bu kısım biraz tuhaf işte. Kapsamlı bir virüs taraması yapmalısınız, hatta temiz kurulum da yapabilirsiniz.

Ben yeri değişen dosyaları hiç başka yerlere götürmedim ki, ama yerleri kendi kendine değişti.

Dediğim gibi Kapsamlı bir virüs taraması yapın. Görev Yöneticisi ile CPU ve DİSK kullanımını gözlemleyin. Anormallik var ise burada belirtin ve Ayrıntılar sekmesinin tamamını görebileceğimiz şekilde buraya atın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı