Masaüstündeki Dosyaların Kaybolma Sorunu

ozd4s

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Masaüstündeki dosyalarım kayboldu. Sadece geri dönüşüm kutusu kaldı, nasıl geri getirebilirim? Sistem geri yüklemeyi denedim hata verdi yüklenemiyor diye, kaç kere denedim hemde. Önemli olan dosyalar var, 10 yıllık emek var dosyaların içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir kullanıcı açtığından veya yapamadın sandığın geri yükleme başarılı olduğundan ilk yüklemeye almış olabilirsin. Yada Windows'u sıfırlamış olabilirsin geri yükleme yerine. Klasör dizinlerini sistem geçmişini bilmede anca bu tahminler yapılabilir.

Windows düzgün kapanmadıysa (mesela güç kesilmesi) başlangıç kurtarması yapmış olabilir. Bilgisayarını eski sağlam bir ana geri döndürür yani. Veya sen yanlışlıkla sistem geri yükleme yapmışsındır. Veya yeni kurduğun bir güvenlik/temizlik programı bunu yapmış olabilir (eğer ayarları kurcalayıp yanlış bir ayar yaptıysan). Bu olaydan önce son yaptığın işleri, yüklediğin programları...vs bilmemiz lazım.

Bu olay PC'de ne yaptıktan sonra meydana geldi? Bir de "C:\Users\{KullanıcıAdı}\Desktop" altında dosyalar gözüküyor mu?
Olay şöyle oldu; CS:GO dan çıkış yaptıktan sonra oldu zaten bilgisayar kasıyordu masaüstündeki dosyalara tıkladığımda hata aldım.Diskiniz çıktı veya dosyalar okunmuyor mu ne yazdı bilgisayarı yeniden başlattım masaüstündeki tüm ögeler gitti bir geri dönüşüm kutusu kaldı.

Yeni bir kullanıcı açtığından veya yapamadın sandığın geri yükleme başarılı olduğundan ilk yüklemeye almış olabilirsin. Yada Windows'u sıfırlamış olabilirsin geri yükleme yerine. Klasör dizinlerini sistem geçmişini bilmede anca bu tahminler yapılabilir.
Windows'u sıfırlasayacak olsam diğer programlar durmazdı.Birde sistem geri yükleme hatası Windows 10 a geçtiğimden beri var yükseltme yaptım sıfır kurulum yapmadım.

Windows düzgün kapanmadıysa (mesela güç kesilmesi) başlangıç kurtarması yapmış olabilir. Bilgisayarını eski sağlam bir ana geri döndürür yani. Veya sen yanlışlıkla sistem geri yükleme yapmışsındır. Veya yeni kurduğun bir güvenlik/temizlik programı bunu yapmış olabilir (eğer ayarları kurcalayıp yanlış bir ayar yaptıysan). Bu olaydan önce son yaptığın işleri, yüklediğin programları...vs bilmemiz lazım.
Hocam dediklerinizin hiç biri olmadı maalesef.

Windows'u sıfırlasayacak olsam diğer programlar durmazdı.
Kod:
Masaüstündeki dosyalarım kayboldu. Sadece geri dönüşüm kutusu kaldı
Bunu ben demedin değil mi? Programların olduğunu yazdığın bir yer yok. Yazdıklarına göre yorum yaparız ve yazdıklarına göre oluşacak durum da bir üstte yazdığım durumdur.

Sistem geri yükleyerek düzeltebilir miyim ki ? Sistem geri yükleme hatasını bu konu altına mı atıyım yoksa yeni konu açmam daha mı sağlıklı ?

Peki sağ ol.Sistem geri yükleyerek düzeltilemeyecek programları deneyeceğim yapacak başka bir şey kalmadı 10 senelik emek boşa gidecek değil ya

Disk hata verip kapandı ise, açılırken de disk taraması yaptı ise bu tip dosya kayıpları ile karşılaşılabiliyor. Çok önemli değilse uğraşma. Önemli dosyalar varsa veri kurtarma yazılımları ile bir kısmını veya tamamını kurtarabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı