Çözüldü Masaüstündeki uygulamalar çalışmıyor ve kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Detroit
Daha fazla  
RAM
XPG 8x2 3666MHz OC
SSD veya HDD modeli
Adata SU650
Ekran kartı
RX 6500XT
Anakart
Gigabyte B450M K
İşlemci
R3 4300G
Bu sabah R3 4300G APU sistemime RX 6500XT taktım, driverlarını yükledim ve test ettim. Sorunsuz şekilde oyunlar ve uygulamalar çalışıyordu.

Şimdi ise bilgisayarı açınca masaüstündeki klasörler açılıyor fakat uygulamalar asla açılmıyor. Görev çubuğundaki uygulamalar açılmıyor, başlangıçta açılan uygulamalardan sadece Wallpaper Engine yarım yamalak açılıyor. CMD bile açılmıyor, sadece başlat menüsü açılıyor fakat yine işlevsiz.

Görev yöneticisi hiçbir türlü açılmıyor, CTRL+Alt+Delete çalışmıyor. Masaüstünde boşluğa sağ tıklayınca çıkan menüde birçok şey yüklenmiyor, daha fazla seçenek göstere basınca imleç sonsuza kadar yüklenme aşamasında kalıyor ve masaüstü kilitleniyor.

Microsoft forumlarında bulduğum chkdsk yöntemini güvenli modda uyguladım, diski taradı fakat durum yine aynı.

Bu sabah R3 4300G APU sistemime RX 6500XT taktım, driverlarını yükledim ve test ettim. Sorunsuz şekilde oyunlar ve uygulamalar çalışıyordu.

Şimdi ise bilgisayarı açınca masaüstündeki klasörler açılıyor fakat uygulamalar asla açılmıyor. Görev çubuğundaki uygulamalar açılmıyor, başlangıçta açılan uygulamalardan sadece Wallpaper Engine yarım yamalak açılıyor. CMD bile açılmıyor, sadece başlat menüsü açılıyor fakat yine işlevsiz.

Görev Yöneticisi hiçbir türlü açılmıyor, CTRL+alt+delete çalışmıyor. Masaüstünde boşluğa sağ tıklayınca çıkan menüde birçok şey yüklenmiyor, daha fazla seçenek göstere basınca imleç sonsuza kadar yüklenme aşamasında kalıyor ve masaüstü kilitleniyor.

Microsoft forumlarında bulduğum chkdsk yöntemini güvenli modda uyguladım, diski taradı fakat durum yine aynı.

Bu makaleyi okuyun hocam yardımcı olacaktır.

Bu makaleyi okuyun hocam yardımcı olacaktır.
Makalede söylenen çözümleri uygulamam mümkün değil çünkü ayarlar dahil hiçbir yere ulaşamıyorum.

Güncelleme: güvenli modda herhangi bir sorun yok.

Sorunu DDU ile ekran kartı driverlarını silerek çözdüm ancak temiz yüklemede aynı sorun tekrar yaşanıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı