Masaüstüne dosya atınca siliniyor

Emiroo

Hectopat
Masaüstündeki klasör dışındaki her şey bir anda silindi ve açılmıyor. Masaüstüne resim atıyorum yenile yapınca siliniyor sadece klasör içinde olanlar duruyor. Aşağıdaki hatayı alıyorum. Virüs bulaşmışsa formatsız kurtulma yolu var mı? OEM Windows kullanıyorum ne yapacağım bilmiyorum.

373553

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zararlı ve zararlı kaynaklı sistem profili bozukluğu oluşmuş gözüküyor. Kaspersky Free kurup tam tarama yapın, zararlıları silin yeniden başlatın. Kaspersky Free - İndirme & Kurulum - Technopat Sosyal

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /scanhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /checkhealth

ENTER

Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth

ENTER

Sistemi yeniden başlatın.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. Alttaki kodu girin. Sistemi yeniden başlatıp diskin taranmasını isteyecek.

Kod:
chkdsk c: /f
Zararlı ve zararlı kaynaklı sistem profili bozukluğu oluşmuş gözüküyor. Kaspersky Free kurup tam tarama yapın, zararlıları silin yeniden başlatın. Kaspersky Free - İndirme & Kurulum - Technopat Sosyal

Komut satırını (cmd) yönetici olarak çalıştırın. Sırası ile işlemler bitene kadar bu kodları girip enterlayın.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:

ENTER

Kod:

ENTER

Kod:

ENTER

Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. Alttaki kodu girin. Sistemi yeniden başlatıp diskin taranmasını isteyecek.

Kod:

Çözüm

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:

ENTER

Kod:

ENTER

Kod:

ENTER

Kod:

Bu attığın kodlar ne işe yarıyor? Avira ile zararlı yazılımları bulup sildim de format atamam. Format kodları ise yapmayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın ayarlarından Denetimli Klasör'ü etkinleştirmiş olabilirmisiniz ? Bu etkinleştiğinde sistem klasörünü yani ("C" ve alt klasörlerini) dolayısıyla masaüstünü'de korumaya almış olabilir . Bir kontrol edin isterseniz. Ben korumaya aldığımda hiçbir program ve oyunlardan v.s Save alamıyordum . Çünkü sistem ("C") ve alt klasörlerine bir dosya eklenmesine, sistem korumada olduğundan izin vermiyor .
374040

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı