Masaüstüne Linux kurulmalı mı?

İkisi de çalışmayan oyunlar. Vanguard Linux desteklemiyor. Fortnite da anti hile içinden Linux desteğini aktif etmiyor.

Hadi ya.

Peki 2. diskimin 250GB'sine Linux'u kurma şansım var mı genelde insanlar tüm diski kullanıyor ben aynı diskte oyun falan oynuyomda.

Ha bu arada sistem bilgisi vermeyi unuttum
RAM: 16 GB 3200MHz DDR4.
CPU: i7 11.nesil
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1080.
Depolama: James Donkey 248 GB SSD, 1TB Seagate HDD.

Eklemeyi unuttuğum bir şey varsa söyleyin onu da yazarım.

Son düzenleme:
Valorant ve Fortnite Linux desteklemez. Valorant oynama ihtimaliniz var aşırı derecede uğraşırsanız. Onun dışında Heroic Games Launcher, Epic Games Launcher işlevini görür.

Peki 2. diskimin 250GB'sine Linux'u kurma şansım var mı genelde insanlar tüm diski kullanıyor ben aynı diskte oyun falan oynuyomda.
Bootloader ayarları nasıl olur pek emin değilim ama olur. Eğer Windows'un C:'si 1. diskte olacaksa ve siz Linux dağıtımını 2. diske kuracaksanız GRUB ya da systemd-boot gibi yazılımları kullanamayabilirsiniz pek emin olmamakla birlikte. BIOS'dan hangi diske boot edeceğinizi seçmeniz gerekebilir yani varsayılan olana gitmeyecekseniz.

Bootloader ayarları nasıl olur pek emin değilim ama olur. Eğer Windows'un C:'si 1. diskte olacaksa ve siz Linux dağıtımını 2. diske kuracaksanız GRUB ya da systemd-boot gibi yazılımları kullanamayabilirsiniz pek emin olmamakla birlikte. BIOS'tan hangi diske boot edeceğinizi seçmeniz gerekebilir yani varsayılan olana gitmeyecekseniz.

Yok öyle değil şimdi benim HDD'min bir kısmında oyun var öbür kısmına Linux kurmak istiyorum elle biçimlendirmek var aklımda ama direk sadece Linux istiyorum ve oyunlar yüzünden kuramıyorum.

siz Linux dağıtımını 2. diske kuracaksanız GRUB ya da systemd-boot gibi yazılımları kullanamayabilirsiniz pek emin olmamakla birlikte. BIOS'dan hangi diske boot edeceğinizi seçmeniz gerekebilir

Yeni konular

Geri
Yukarı