Masaüstüne sağ tık yapınca "NVIDIA Denetim" masası ve "Intel grafik" özellikleri yok.

Trace

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, windows10'da yeni kullanıcı açtım ve bir süre sonra masaüstünde sağ tık yapınca geç açıldığını farkettim. İnternette sorunun çözümlerine baktım ve her çözümde
regedit'e girip Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\Powershell içindeki dosyaları silin diyordu bende yaptım. Sorunum çözüldü gayet hızlı açılmaya başladı ama başlıktanda anlaşılacağı üzere sağ tık yapınca artık "NVIDIA Denetim" masası ve "Intel grafik" özellikleri yok ve ayrıca "Yeni" butonuda yok bunun yüzünden yeni klasör, not defteri vb. çıkartamıyorum 😢

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 79
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe
Kısmında bulabilirsiniz.
üst menüden Masaüstü kısmından Masaüstü bağlam menüsü ekle işaretlerseniz sağ tık a gelicektir.
---

Buradan Yüklediğim dosyayı indirip masaüstüne çıkartıp çalıştırdığınız da sağ tuş Yeni menüsü gelecektir.

Son düzenleme:
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe
Kısmında bulabilirsiniz.
üst menüden Masaüstü kısmından Masaüstü bağlam menüsü ekle işaretlerseniz sağ tık a gelicektir.
---

Buradan Yüklediğim dosyayı indirip masaüstüne çıkartıp çalıştırdığınız da sağ tuş Yeni menüsü gelecektir.
Çok teşekkürler yardımın için ama nvcplui.exe'ye girdikten sonra masaüstü bağlam menüsünü işaretlesem bile sağ tıka gelmiyor. Ayrıca verdiğiniz linkten no_new.rar' indirip içindeini açtım ama şöyle bir uyarı veriyor;

Ekran Alıntısı.PNG
Denetim masasından bulabilirsiniz eğer orada yoksa Driver silip tekrar yükleyin gelecektir.
Neyi denetim masasından bulacağımı tek birşeyden bahsetmediğim için anlamadım.
Çok teşekkürler yardımın için ama nvcplui.exe'ye girdikten sonra masaüstü bağlam menüsünü işaretlesem bile sağ tıka gelmiyor. Ayrıca verdiğiniz linkten no_new.rar' indirip içindeini açtım ama şöyle bir uyarı veriyor;

Ekran Alıntısı.PNG

EDİT: Yeni anahtarlar açıp sağ tık "Yeni"'yi tekrar çalıştırmayı başardım ama hala nvidia denetim masası ve intel grafik özellikleri sorunum var.

Son düzenleme:
İşletim sisteminiz nedir ?
Nvdia için ise başlat menüsüne hizmetler yazın NVIDIA Display Container LS kısmına sağ tuş yapıp başlat yapmayı eğer yapılıysa yeniden başlat yapmayı deneyiniz.
Son olarak da Buradan sürücüleri tekrar yüklemenizde fayda olabilir.
Ve son olarak da ekran kartınızın driverları güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı