Masaustu pc donuyor.

Bence donanımsal. Bios' unuz güncel mi?

Bios güncelleme , anakart donanımı görmediği zaman yapılır. Tabiki anakart yeni ve donanımın eski olduğu durumlarda güncelleme söz konusudur. Bios güncelleme eğer yanlış flashlanırsa... kaldır anakartı çöpe at. Ve düzelmesi için bios çipini değiştirmek gerekir. Oda , ya çinde yada taiwan ' da üretiliyor. Bu adam nasıl oralara gidip alıcak? Ve anakartın garanti kapsamında olmasıda birşeyi değiştirmez. Firma kullanıcı hatasıdır yenisini alsın der. Neden yanlış bilgiler veriyorsunuz?

@Rolativity Kim yanlış bilgi veriyor! Bios güncellemesi olduğu sürece yapılması gerekir ve bu da sistemin daha stabil çalışmasını sağlar. Ben yanlış güncelleme linki vermedim ve değerlendirmeniz yanlış.

@Rolativity Kim yanlış bilgi veriyor! Bios güncellemesi olduğu sürece yapılması gerekir ve bu da sistemin daha stabil çalışmasını sağlar. Ben yanlış güncelleme linki vermedim ve değerlendirmeniz yanlış.

Yanlışınızı söylüyorum , anakart yeni bir donanımı görmediği zaman güncelleme yapılır. Bunun haricinden dediğiniz gibi güncelleme yapılmaz. Ve kullanıcı eğer yanlış flashlarsa tekrar belirtiyorum... Anakarta bağlı olan 40 ayaklı bios çipini lehimlerden söküp tekrardan değiştirmek gerekir. Belirtmek istediğim bu. Lütfen daha dikkatli okuyun.

Bios guncellemeyi bilmiyorum zaten oraya hic giremem sadecd pc acilinca donuyor eskiden olmazdi simdi basladi internet veya oyunlarda kilitleniyor resetlemek zorunda kaliyorum

Evet, anakart yeni bir donanımı görmediği zaman güncelleme yapılır ama sadece donanımı görmediği zaman güncelleme yapılmaz. Bilmiyorsa yapmaz ve bios çipinin değişimine gerek kalmaz.

Bios guncellemeyi bilmiyorum zaten oraya hic giremem sadecd pc acilinca donuyor eskiden olmazdi simdi basladi internet veya oyunlarda kilitleniyor resetlemek zorunda kaliyorum

Sizin sorununuz yazılımsal olarak görünüyor gibi , iyi bir bakımdan sonra sorunun yazılımsal olup olmadığı daha net bir şekilde anlaşılır.

Evet, anakart yeni bir donanımı görmediği zaman güncelleme yapılır ama sadece donanımı görmediği zaman güncelleme yapılmaz. Bilmiyorsa yapmaz ve bios çipinin değişimine gerek kalmaz.

Ben 15 yıldır teknik servisim durduk yere bios güncelleme yapan birine denk gelmedim. Bios veriyolu numaraları bios çipinde kayıt altına alınır.. Her bir veriyolu bir donanıma işarettir. Donanımın bozulması ve düzgün çalışmamasıyla bios güncellemenin uzaktan yakından alakası yoktur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı