Masaya hafif değince ekran gidiyor

Daha fazla  
Hocam masaya telefonu bıraktınca, elimle hafif vurunca, kasaya monitöre yanlışlıkla değince ekran "No Signal" düşüyor. Eskiden bu sebepten PSU değiştim ama şu an durum bu. Ekran kartı sabit bayağı, kasayı masa üzerinden yere koyunca sıkıntı olmuyor. Masada altına havlu bile koydum, masam az oynuyor. Nasıl çözeriz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam masaya telefonu bıraktınca, elimle hafif vurunca, kasaya monitöre yanlışlıkla değince ekran "no signal" düşüyor. Eskiden bu sebepten PSU değiştim ama şu an durum bu. Ekran kartı sabit bayağı, kasayı masa üzerinden yere koyunca sıkıntı olmuyor. Masada altına havlu bile koydum, masam az oynuyor. Nasıl çözeriz? Şimdiden teşekkürler.

Monitörünüzün kablosunu da kontrol ettiniz mi? (iki ucu da)

Kablo değişimi denedim bir kabloda kablo bağlı değil diyordu PC kapalıyken bir de bu kablom var hocam iyice takık az önce valosayken masaya ufsk bacagım deydi gitti yine yeniden başlattım normal açıldı portları kontrol ettim ama ekran kartına takılan portla oynayınca ekran gidiyor ve yeniden başlatmam gerekiyor tekrardan bana göre ekran kartı ufak hareket ederse falan gidiyor artık kafayı yemiş faziyetteyim bakmayın ne dediğime.

Dosya Ekleri

• IMG_20240409_015652.jpg
    IMG_20240409_015652.jpg
    138,3 KB · Görüntüleme: 10
Kablo değişimi denedim bir kabloda kablo bağlı değil diyordu PC kapalıyken bir de bu kablom var hocam iyice takık az önce valosayken masaya ufsk bacagım deydi gitti yine yeniden başlattım normal açıldı portları kontrol ettim ama ekran kartına takılan portla oynayınca ekran gidiyor ve yeniden başlatmam gerekiyor tekrardan bana göre ekran kartı ufak hareket ederse falan gidiyor artık kafayı yemiş faziyetteyim bakmayın ne dediğime.

Ekran kartının cıkısında problem oldugunu soyluyorsun, o halde yapılacak pek bir şey yok. DP cıkısı varsa onunla kullan.

Geri
Yukarı