.Masodas dosyası nedir?

Şifreleri çözmez AV. Yakalanmadan önce kurmanız gerekirdi. Kurtaracak dosyanız yoksa var olan zararlıları AV ile silebilirsiniz.
Anti virus security programı trojan virusunu silemedi
Silemedi diye bir şey yok bulduysa temizler.

Kaspersky trojanları siliyor.
MASODAS deneyimimi anlatayım siz karar verin. İnternet video yön çevirme programı indirirken birden PC'deki tüm belge, doküman, video, resim, müzik dosyaların uzantısı masodas oldu. Araştırdım fidye virüsü deniyor PC'deki tüm verilerinizi şifreliyor ve her dosyaya tex dosyası atıyor. Text dosyasında yazansa şu mail adresi ile bana ID'ni ver hesabım şu 490-800 dolar arası para ver sana çözücü ve şifreyi yollayayım. Mantık bu o yüzden fidye yazılımı deniyormuş. Ve şifrelenmiş dosyayı çözmek neredeyse imkansız. Yazılım kaldırılabiliyor malware programları temizliyor. Ama uzantısı değişen dosyalar çözülemiyor. Umarım virüs almadan önce PC'den silmişliğiniz varsa umut var. Recover programları ile daha önce silinen geri geliyor ama daha önce hiç silmediniz veya yedek almamışsanız iş zor. Şimdilik imkansız ben kaç gündür uğraşıyorum ama hala bir çözüm bulamadım. Çözüm bulan olursa haber verin tüm resim videolarım gitti. Ha unutmayım mailleşmek bu adamlarla daha tehlikeli aman dikkat para göndersenizde gerçekten dediklerini yapacaklar mı şüpheli.
". Masodas" için internette bir kaynak bulamadım, muhtemelen bir virüs çeşidi. Sildiğiniz". Nasoh" için virüs olduğu garanti.

@Murat5038 Yardımcı olacaktır.
Geçmiş olsun ben de tüm video resim ve belgelerim bir anda masodas uzantısı oldu fidye yazılımına maruz kalmışsın. İş zor malware programları temizliyor ama şifrelenen dosyalar açılamıyor. Her klasör içinde text dosyası var adamlar resmen fidye istiyor vermeyin sakın yoksa bu iş uzar gider ha bire para isterler.

Bende de aynı sorun oldu. Bütün önemli dosyalarıma bulaştı. Çözebilen yok mu?
Aynı dert bende de var tüm uzantılar masodas oldu malware fidye zararlı yazılımı temizliyor ama şifrelenmiş dosyaları düzeltemiyorsun. Çözüm bilen varsa bana da haber verin
Bende de aynı sorun oldu bilgisiyarı sıfırlamayı denedim fakat olmuyor şimdi Kaspersky indiriyorum
Antivirus security programı trojen virusunu silemedi ve hala masodas etkin.
Kaspersky indirilmiyor hata verdi?
Masados uzantılı olduysa resim müzik video belgeler işi zor ama fidye yazılımını malware programları temizliyor. Ama dosyalar geçmiş olsun şu an çözümü bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı