.masodas Uzantılı Virüs

Öyle bir şey yok. O başka Ransowmare çeşitlerinde var sadece.
Hmm. İyi o zaman. En azından onla uğraşmayalım. Artık bu akşam bir Kaspersky deneyeceğiz. Olmadı temiz format ile kurtaracağız bilgisayarı. Yapacak bir şey yok:)

Bir tek görseller yani resimleri kurtarmak gerekli aslında.
Rica ile maalesef dosya kurtarma olmuyor :) Kurtarılırsa hepsi, kurtarılamaz ise hiçbiri kurtarılamıyor.

Rica ile maalesef dosya kurtarma olmuyor :) Kurtarılırsa hepsi, kurtarılamaz ise hiçbiri kurtarılamıyor.
Yok canım rica falan yok hard dalıyoruz resmen:) Büyük ihtimal kaybettik zaten her şeyi ama işte son şans denemeleri bunlar, son çırpınışlar:)

Büyük ihtimal kaybettik zaten her şeyi ama işte son şans denemeleri bunlar, son çırpınışlar:)
:) Aynen. Konuyu tam okuduysanız ve çok gerekliyse ne yapmanız gerektiği yazıyor gerekli değilse format.

:) Aynen. Konuyu tam okuduysanız ve çok gerekliyse ne yapmanız gerektiği yazıyor gerekli değilse format.
Aynen okudum denedik. Öncelikle eline sağlık, güvenlik konularında detaylı açıklaman güzel olmuş cidden. Bir arkadaşın yazılım firması var. Onlar davet etti bir getirin bakalım diye. Güvenlik üzerine çalışıyor onlar da. Hem ziyaret hem ticaret hesabı yapacağız:) Olmazsa grup halinde Windows kurulum USB'si bizi bekler artık n'apalım yani:)

Rica ederim :) Çözemezler ama yine de denesinler bakalım. Konuda Önemli notların oraları okumamışsınız ama istenen dosyaları paylaşmamışsınız konuda.
Bilgisayar ile aynı yerde değilim maalesef şu an farklı bir binada o bilgisayar. O yüzden birebir erişimim yok maalesef.

Sadece resimleri kurtarmak gerekli aslında. Şirket bilgisayarı olduğundan. Eğer olmuyorsa mecbur format basacağız. Bazı yabancı forumlarda HDD değişikliği bile gerektirebilir yazmış ama pek mantıklı gelmedi bana.
Bazı virüsler boot bölümüne girebilecek düzeyde olabiliyor. Bu durumda format atmak da çözüm olmuyor. Bu sebeple de; çoğunlukla, format önerilmez. Kaspersky genellikle çözer ama ESET NOD32 yükleyip, deneme lisansı ile taratıp, ESET SysRescue ile taramanı öneririm. Sorununuzu büyük ihtimalle çözer. Benim eski bilgisayarıma WannaCry bulaşmıştı, ESET SysRescue faydalı olmuştu.

Rehberi burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim en tırstığım olayların başında geliyor. Şirket maillerimize arada bir sahte mail geliyor, dosyaya tıklarsan işin bitti. Ama gelen maillerin hepsi hazır şablon olduğu için kolayca anlaşılıyor.
O yüzden herkesi uyarıyorum, bu tarz mailleri direk engelleyin ve silin diye.
Bir kişi bile bu dosyaya tıklasa tüm ağa sızar : ( Ondan sonra uğraş dur.

Herkese tavsiyem önemli dosyalarınızın yedeklerini belirli zamanlar da alın ve yedeklediğiniz aygıtı sadece onun için kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı