Mass Effect 3'e Önceki Save'ler Nasıl Aktarılır?

ME 2'de DLC'leri oynamazsan takıma katılması gereken iki kişi katılamaz. ShadowBroker görevini tamamlayamazsan Reaper'lerin dünyaya saldırmak için kullandığı kütlesel geçidi yok edemezsin. ME 3'de ki DLC'leri oynamazsan oyunun sonunda Shaperd ölür ve Normandy kullanılamaz hale gelir. Evet DLC'leri oynaman lazım. :)

ME 2'de DLC'leri oynamazsan takıma katılması gereken iki kişi katılamaz. ShadowBroker görevini tamamlayamazsan Reaper'lerin dünyaya saldırmak için kullandığı kütlesel geçidi yok edemezsin. ME 3'de ki DLC'leri oynamazsan oyunun sonunda Shaperd ölür ve Normandy kullanılamaz hale gelir. Evet DLC'leri oynaman lazım. :)

Peki şundan şundan başlamalısın gibi sıralaması var mı?

ME 2'nin sonunda mürettebatın kaçırıldığı zaman hiç vakit kaybetmeden mürettebatını kurtarmalısın. Legion'un görevini en sona bırak. Yoksa mürettebatın hazır olmadan veya sana olan sadakatlerini kazanmadan son göreve geçersin. Buda fiyaskoyla sonuçlanır. ME 2'de yaptığın değişiklikler ve yaptığın sevgili çok önemli. ME 3'deki gibişatı etkiliyor. ME 2'de Tali'nin sadakat görevi esnasında mutlaka juri üyelerini Talinin masum olduğuna ikna etmelisin. Bunun için erdem puanını %100 yapman gerek. Eğer yapmazsan ME 3'de Geth birlikleri takımına katılamazlar veya Qurian birlikleri ile çatışmaya girerler. Sonuç, ya Gethler ölür ya Quarianlar(Quarianlar ölürse Tali bu acıya dayanamaz ve kendini öldürür).Takım içerisinde ara sıra kavgalar olur. Asla taraf tutmamalısın. Yoksa takım üyelerin sadakat kaybeder. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sevgili?Ben zaten ME 2'yi bitirmiştim fakat save'im silindi.Şimdi tekrar oynuyorum fakat ben sevgili yapamamıştım :D Neyse yardımların için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı