Masterbox Lite 5'ten MB511'e geçmeye değer mi?

Hocam aldığım zamanlarda pek fazla incelemesi yoktu ve yorumlar hep olumluydu. Sonradan ortaya çıktı tabi sorunları.

@Handsome Reis 'in dediği gibi garanti dışı kalır da aklımı karıştıran bir soru var: Kasanın garantisi olsa ne olur olmasa ne olur :D
Tabi modifiye etmeyi düşündüm ama mükemmeliyetçi biri olduğum için ufacık bir hata yaparsam oturup ağlarım herhalde.
Sosyal'de öne delik açan birisi vardı isim aklıma gelmedi şu an ama daha basit olarak delik yerine direkt orta kısmı kesip, çorap vb. eklendikten sonra da kullanılabilir.

Sosyal'de öne delik açan birisi vardı isim aklıma gelmedi şu an ama daha basit olarak delik yerine direkt orta kısmı kesip, çorap vb. eklendikten sonra da kullanılabilir.
İstesem bir şeyler uydururum ama benim içime sinmeyecek. Sonuçta bu kasayı şık diye aldım gidip önüne çorap aşacam. Olacak iş degil :) Bu durumda ya kasayı değiştireceğim ya da ön kapağını kenara koyup böyle yoluma devam edeceğim.

Aslında Cooler Master ön kapak yerine mesh bir kapak üretse sorun çözülecek ama o zaman MB511 i kime satacak? Bence alacaksanız da Cooler Master almayın tepkinizi belli edin. Bende de aynı kasa var üst kısmına matkapla delikler açtım ve sonra yeniden sprey boyayla siyaha boyadım 360 mm radyatörü tavanda cam tarafına (tam ortalı olunca anakart ve ramler engel oluyor) monte ettim. Öndeki fanlar çok ses çıkarıyor anakart üzerinden DC modda ayarlasam da yine çözüm olmadı 800-900 rpm de bile rahatsız edici bir sese sahip. Ben de CPU 60C yi geçmediği müddetçe fanları duracak şekilde ayarladım aynı ekran kartlarındaki gibi. Egzoz fanını elimde var olan molex fanla değiştirdim. Bu şekilde sesi kestim. Oyunlarda İşlemci biraz ısınıyor bu şekilde idare ediyorum yakında babama sistem toplayacağım nette takılsın diye. O zaman kasamı da değiştireceğim ben de arayış içerisindeyim şu an.
Üst Delikler .jpg
Pasif Fanlar.jpg
İç Görünüm.jpg

Cooler Master MB511 modelini kullanıyorum. Kasanın hava akışı çok iyi ve kablolaması da güzel. Kasanın üstünde gelen kendi fanları full RPM de sesli çalışıyor fakat anakartında fan slotu varsa fanların RPM'ini ayarlayabilirsin. Ön tarafta bir müddet sonra toz birikiyor. Onu da 1.5-2 hafta da bir temizlemek lazım. Bence kullandığın kasadan MB511'e geçilir.

Aslında Cooler Master ön kapak yerine mesh bir kapak üretse sorun çözülecek ama o zaman MB511 i kime satacak? Bence alacaksanız da Cooler Master almayın tepkinizi belli edin. Bende de aynı kasa var üst kısmına matkapla delikler açtım ve sonra yeniden sprey boyayla siyaha boyadım 360 mm radyatörü tavanda cam tarafına (tam ortalı olunca anakart ve ramler engel oluyor) monte ettim. Öndeki fanlar çok ses çıkarıyor anakart üzerinden DC modda ayarlasam da yine çözüm olmadı 800-900 rpm de bile rahatsız edici bir sese sahip. Ben de CPU 60C yi geçmediği müddetçe fanları duracak şekilde ayarladım aynı ekran kartlarındaki gibi. Egzoz fanını elimde var olan molex fanla değiştirdim. Bu şekilde sesi kestim. Oyunlarda İşlemci biraz ısınıyor bu şekilde idare ediyorum yakında babama sistem toplayacağım nette takılsın diye. O zaman kasamı da değiştireceğim ben de arayış içerisindeyim şu an.Eki Görüntüle 357792Eki Görüntüle 357796Eki Görüntüle 357794
Ne yapacağımı şaşırdım hocam bu kasadan kurtulmamız şart. Ama ne alınmalı bilemiyorum. Fanlar hakkında dedikleriniz çok doğru. PSU' ya bağlayınca jet motoru gibi ses çıkartıyorlar 800 RPM olarak ayarlayınca boşa dönüyorlar zaten ses de kesilmiyor. Kapaklarını takıp render almak neredeyse imkansız. Işlemci bir süre sonra frenliyor kendini. Overclock hayal, rüyamda bile göremem bu kasa ile.
Kasayı degistireceginiz zaman haber verebilir misiniz? Ne alacağınız merak ediyorum hoşuma giderse ben de alabilirim :)

Ben %50 fanda gece render yaparken çok güzel uyuyabiliyorum.
Fanların gürültüsü ve kasanın titremesinden dolayı kaynaklanan acaip uğultudan dolayı gece render alamıyorum :( Zaten ısınmasından dolayı render süresi çok uzuyor. Normalde 1 kare 30 - 40 saniyede renderlanırken ısınınca bu süre 10 - 15 dakikaya kadar uzuyor.

Ne yapacağımı şaşırdım hocam bu kasadan kurtulmamız şart. Ama ne alınmalı bilemiyorum. Fanlar hakkında dedikleriniz çok doğru. PSU' ya bağlayınca jet motoru gibi ses çıkartıyorlar 800 RPM olarak ayarlayınca boşa dönüyorlar zaten ses de kesilmiyor. Kapaklarını takıp render almak neredeyse imkansız. Işlemci bir süre sonra frenliyor kendini. Overclock hayal, rüyamda bile göremem bu kasa ile.
Kasayı degistireceginiz zaman haber verebilir misiniz? Ne alacağınız merak ediyorum hoşuma giderse ben de alabilirim :)

NZXT H700 veya H700i olabilir sıvı soğutucumla da uyumlu, ama fanlar rgbsiz
Phanteks Evolv X çok beğendiğim bir kasa 140 mm 3 fanla geliyor evolv daki sirkülasyon sorunu çözülmüş gibi ayrıca Aura Sync de destekliyor PSU için penceresi mevcut (ilerde Asus Rog Thor 850w PSU düşünüyorum)
Corsair Obsidian 500D SE de çok güzel kasa.
Aerocool Quartz Pro da güzel görünüyor özellikle 360 mm radyatörü içine ön fanları kapatmayacak şekilde monte edebilecek aparatla gelmesi çok hoş fakat fanları sanırım 3 pinli soğudum 3 pinli fanlardan.

ve bu kasaların hemen hepsi maalesef 1000 lirayı aşıyor :( işte beni asıl düşündüren bu. Bir tarafım bu kadar para verilir mi diyor diğer tarafım bir kere al geç uzun süre kullan diyor.

@volkankara74 Valla hocam kesinlikle çok güzel kasalar fakat ben o kadar para vermezdim. Onun yerine sistemin diğer parçalarına yükseltme yapardım. Tabi kendi adıma konuşuyorum, sizin sisteminiz çok güzel. İmkanınız varsa alabilirsiniz, çok hoş olur :aşk:
Ben büyük ihtimalle MB511'yi alacağım. Bana yetecekmiş gibi geliyor. Umarım pişman olmam yoksa bir daha Coolermaster'ın yüzüne bakmam :puro:

Ben de şikayetçiyim o kasadan ve böyle bir projem var. Sınav haftası olduğu için yapamadım ama haftaya kestirip sticer uygulayacağım. Örnekte boyanmış ama ben sticer düşündüm.
IMG_20190106_195631.jpeg
IMG_20190106_195826.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı