MasterChef şampiyonu Uğur Kardaş tutuklandı

Kaynak gösterdiğiniz haber sitesi yandaş bir site. Yazarlarından birçoğu eskiden Yeni Akit gibi gazetelerde çalışmış yazarlar. Ana sayfasının canlı yayınlar bölümünde Kanal 7, Ülke TV gibi kanalların olması bunun en güzel kanıtıdır bana göre. O yüzden lütfen haber paylaşırken kaynağına dikkat edin.

Kaynak gösterdiğiniz haber sitesi yandaş bir site. Yazarlarından birçoğu eskiden yeni akit gibi gazetelerde çalışmış yazarlar. Ana sayfasının canlı yayınlar bölümünde kanal 7, ülke TV gibi kanalların olması bunun en güzel kanıtıdır bana göre. O yüzden lütfen haber paylaşırken kaynağına dikkat edin.

Herkes yandaş zaten. Madem böyle bir şey gördün bir fotoğraf çekmek zor olmamalı.

Baya şef ya. Hazır mantıya salça koyuyor sos diyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak gösterdiğiniz haber sitesi yandaş bir site. Yazarlarından birçoğu eskiden Yeni Akit gibi gazetelerde çalışmış yazarlar. Ana sayfasının canlı yayınlar bölümünde Kanal 7, Ülke TV gibi kanalların olması bunun en güzel kanıtıdır bana göre. O yüzden lütfen haber paylaşırken kaynağına dikkat edin.
Haberde öznel bir fikir gösterildiğini görmüyorum. Cumhuriyet'in haberinde de aynı haber metni paylaşılmış. Görmediği bir şeyi, başkalarının iddialarını, gerçeklermiş gibi anlatması ve spekülasyon yapması, halkı galeyana sürüklemesi, sanki insanların yeterince acısı, birikmiş öfkesi yokmuş gibi birde bunu bir noktaya kanalize etmesi ne kadar doğru?
Kardaş verdiği ifadede, "Afgan uyruklu bir kişinin cesetlerin kolunu keserek altın aldığına ilişkin bir olaya şahit olmadım. Ancak şehirde bu tarz iddialar konuşuluyordu" diyerek kendisini savunmuştu.
Emniyet’ten de Kardaş ile ilgili açıklama yapılmıştı:

"Sosyal medyada depremde yapılan çalışmalar hakkında provakatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli şüpheli Adıyaman Havalimanında yakalanmış, yapılan mülakatta özetle;

Kendisinin enkaz çalışması yaptığı esnada çevrede vatandaşlardan 'Enkaz altından çıkarılan cesetlerin yol kenarına konulduğunu, bir kaç kişinin kollarını kesip üzerinde bulunan altınların alındığını, hırsızların Afganistan uyruklu olduğunu duyduğunu, bu iddiasını kanıtlayacak herhangi bir somut delilinin olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuştur."
Kaynak: Cumhuriyet

Haberde öznel bir fikir gösterildiğini görmüyorum. Cumhuriyet'in haberinde de aynı haber metni paylaşılmış. Görmediği bir şeyi, başkalarının iddialarını, gerçeklermiş gibi anlatması ve spekülasyon yapması, halkı galeyana sürüklemesi, sanki insanların yeterince acısı, birikmiş öfkesi yokmuş gibi birde bunu bir noktaya kanalize etmesi ne kadar doğru?

Kaynak: Cumhuriyet

Dediğim gibi, keşke önceden yazdığımı da okusaydınız.

Ben de yalan söylediğini düşünmüyorum, halk bu durumdayken yalan söylüyorsa yazıklar olsun zaten ona.

Geri
Yukarı