Masterliquid ML240L'den SilverStone PF360 Argb'ye geçilir mi?

Ctnnali

Hectopat
Cooler Master MB520 kasam var ve Ryzen 7 2700X İşlemcimi 4.2GHz OC ile kullanmaktayım.
Aldığım sıcaklık değerleri güzel. Memnunum. Önde 3 adet SP120 PRO argb fan takılı. Üstte radyatörde SP120 düz RGB fan var. Arka da ve üstte bulunan 3 fan yerine argb fan almayı düşünüyordum. SilverStone PF360 argb modelini 750₺'ye kadar görüyorum. Benim zaten 3 fan için 400'e yakın para vermem gerekiyor. Bu yüzden eski soğutma sistemimi ve fanlarımı sattığım zaman SilverStone PF360 argb modelini rahat alabiliyorum.
Fakat bu soğutucu 360MM olmasına rağmen benim elimdeki ML240L dan kötü olma durumu söz konusu olabilir mi? Benim için şu an 240MM yeterli fakat geleceğe yatırım olması açısından da iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de aynı kasayı ve işlemciyi kullanıyorum. İleri dönük olması için bana pf360 modelini önerdiler. Performansı gördüğüm kadari ile kraken x72den 1-2 derece daha düşük. Fiyatı da uygun. Olur da alırsan senden geri dönüş bekliyorum :)

Hocam ben de aynı kasayı ve işlemciyi kullanıyorum. İleri dönük olması için bana pf360 modelini önerdiler. Performansı gördüğüm kadari ile kraken x72den 1-2 derece daha düşük. Fiyatı da uygun. Olur da alırsan senden geri dönüş bekliyorum :)
Bugün kraken x62 aldım. Yukarıya takmak için fakat yukarı radyatör sığsada fanlar sığmadı bu yüzden geri verdim aldığım arkadaşa. Sonra işten fanlari değişelim diye düşünürken aklıma silverstone pf360 argb geldi hocam. Ama dediğiniz gibi nzxt ile yarışacağını sanmıyorum. Ama gamepower gibi kötü bir marka değildir di e düşünüyorum. Bir kaç arkadaş yorum yaparsa ürün hakkında alacağım beklemedeyim.

Bende pf360 almayı düşünüyorum testlere baktım Corsair h150i ile kafa kafaya yarışıyor hafife alinacak bir soğutucu değil Silverstone çok iyi ve kaliteli markadir ülkemizin en underrated firmalarindan diyebiliriz bence nzxt AİO sıvılar en overrated sıvi soğutma.
Ben Corsair h100i rgb platinium veya pf360 arasında kaldım 360 biraz abartı gibi geliyor ama alan varsa görüşlerini merak ediyorum.

Bende ML 240L modelini düşünüyordum çoğu kullanıcı pompa arızası ve gürültü çalışmasından rahatsızmış. SilverStone hakkında 2015'den beri öğütler alıyorum sanırım bir şans vereceğim SilverStone’ye.

Ben silverstone pf240 modelini kullanıyorum. Açıkçası fiyat ve performans anlamında benim beklentimi karşılıyor. PF360 mutlaka daha performanslı olacaktır ama dediğiniz gibi pompa tam performans ile çalıştığında biraz gürültü yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı