Masterliquid ML360 sıvı soğutma olan sistem boşta 70 derece oluyor

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi günler sevgili arkadaşlar konuyu kısa keseceğim bilgisayarın geldiği günlerde işlemci sıcaklığı olarak her şey mükemmeldi. Sonra bir gün ekran kartımı sabitleyemediğım için güvendiğim mahalle bilgisayarcısına götürdüm. Adam sisteme bakmak istedi ve stres testi açtı. Dedi ki bu değerler fazla, yüksek ihtimalle yanlış montajlamışlar sıvı soğutmayı deyip, termal macun vs. yenileyip üstüne 400 lira aldı. Eve geldim PC açtım PC boşta 70 derece. Dedim ki Allah Allah bir sorun mu var diyerek soğutucunun fanlarını ters çevirip montajladım. Fakat değişen hiçbir şey olmadı. 3-4 gündür bu soruna kafa patlatıyorum. Bu sabah sinir krizi geçirdim. Neler yapabilirim?
Sıvı soğutmam Masterliquid ML360 illusion ve sıvı soğutma kasada önde 2 fan olmasına rağmen öne monteli maalesef yer olmadığı için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu mahalle bilgisayarcılarının yatacak yeri yok. Geçen İşyerimizin karşısında komşumuzun güvenlik kamerası kayıt cihazının pilini değiştirmeye çok kısa mesafeden geldi birtanesi 450 tl sini aldı adam şak diye verdi yuh dedim resmen sapladı gitti.

Mahalle bilgisayarcısı çamur sürmüştür kesin . işlemciniz imzanızdaki mi ?
Doğrudur ya çevremde bilgisayardan iyi anlayan 1-2 kişi var onlara soracağım olmadı alırım bir termal macun.

Bir çılgınlık yapıp mahalle bilgisayarcınıza hesap sorabilirsiniz 😄 400 TL para almış sonuçta.
Yaptığım ilk şey o oldu termal bakım ve termal macun yeniledim çok sürülmüş dedi.

Bu mahalle bilgisayarcılarının yatacak yeri yok. Geçen İşyerimizin karşısında komşumuzun güvenlik kamerası kayıt cihazının pilini değiştirmeye çok kısa mesafeden geldi birtanesi 450 tl sini aldı adam şak diye verdi yuh dedim resmen sapladı gitti.
Bu Kocaeli Darıca'nın en eski yerlerindendir kaç PC getirdim buraya ilk defa güvenim kırıldı şok oldum zaten.

Bu sorun bugünmü oluştu yani 13 temmuzda iken bir sorun varmıydı sıcaklıklarda
Yoktu diye hatırlıyorum ama sıvı soğutmanın işlemciye oturan yuvarlak kısımı kaldırmıştım. Kaldırdığımda işlemci macunu çok fena kurumuştu. Büyük ihtimalle bilgisayarcı da o macunu silip daha kötü olan şu çakma macunlardan sürdü.

Nefret ediyorum bu bilgisayarcılardan birşe anladıklarıda yok düzenbazlık hat safada kesin bir hile felan yaptı orda yada ortam aşırı sıcaktı ondan.

Yeni konular

Geri
Yukarı