Mastürbasyonu nasıl azaltabilirim?

Merhaba. 13 yaşındayım günde 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bırakamıyorum da, bazen 4 de oluyor. Zararı var mı bunun ve nasıl azaltabilirim? Alay etmeyin :/

Edit: Yalnız kalma demeyin zaten sosyal biriyim

Sosyal biriyseniz nasıl gün de 3 kere mastürbasyon yapıyorsunuz? Dışarı çıkın oynayın, müzik dinleyin veya arkadaşlarınızla gezin. Boş kalmayın yani.

Yalnız değilim derken? Annenin babanın yanında mı yapıyorsun? Arkadaş bul, sevgili bul anlamında demiyorum yalnız kalma.

Ailemi hiç görmüyorum ki sabahtan akşama kadar yoklar evde yalnızım akşam da bi yemek yiyoruz sadece. Sağlık problemim hiç yok sorunum da yok. Ama gezerim tozarım sosyal biriyim yani top oynarım basketbol oynarım bisiklet sürerim. Ama bu huyumdan kurtulamadım.

Bu kadar zararı olur mu gerçekten?

Asıl sorun o değil, Kesinlikle bu dönemde elinde yapma fırsatı olduğu sürece yapmama gibi bir seçeneğin olmuyor. Kendimden biliyorum en yararlı çözüm yalnız kalmamak olur.

E tüm günü nasıl dışarıda geçireyim abi, isteği kesecek bir şey lazım bana
Dostum burada ki herkes belli basli cozumleri anlatti zaten. Gerisi senin iradene bagli birsey.
Kendine engel olmak zorundasin.
Ayrica bundan utanmana da gerek yok 13 yasindasin, senden daha beterleri var emin ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…