Masturbasyon sonrası saçlarım dökülüyor

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar saçlarım normalde dökülmüyordu. Masturbasyon yapmadan önce bir sorun yok ama sonrasında elimi saçıma attığımda bayağı fazla saç geliyor elime. Saç dökülmemi masturbasyona bağlıyorum böyle bir şey olabilir mi?

Hayır, sperm mast başına yaklaşık 3 gram protein içerir, bu vücudunuzun proteinsiz kalmasına sebep olmaz, eğer genetik bir sorun yoksa yetersiz veya yanlış beslenme sonucu oluşan bir durumdur.

Vitamin değerlerim bayağı düşük hocam o yüzden olabilir mi?

Tabii ki de, doğru oranlarda vitamin ve mineral almak çok fazla önemli, magnezyum, potasyum, kalp ve karaciğer sağlığı açısından Omega3 ve 6 yağ asitleri, sodyum gibi almanız gereken birçok mineral ve vitamin var, bunlar ileride saç gibi fiziki görünüş açısından bir problemden ziyade sağlığınızı etkileyecektir...

Potasyum için çiğ sebze tüketmelisiniz, biber, domates, salatalık, havuç yeşillik gibi... Eğer geceleri sessiz bir ortamda yatarken kalp atış sesiniz kulağınıza kadar geliyorsa bilin ki potasyum eksikliğiniz var ve günlük olarak 3-4 porsiyon çiğ sebze yiyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz, sağlam araştırma yapmalısınız, magnezyum için mineralli maden suyu, sodyum için günde insanlara önerilen yaklaşık 6 gr. Kadar tuz (silme çay kaşığı kadar) Omega yağ asitleri için mevsiminde balıklar ve eczanelerden alabileceğiniz takviyeler,

Hangi mineral ve vitaminlere ihtiyacınız olduğunu daha dikkatlice araştırıp günlük olarak takviye edici gıda yerine geçen haplar kullanabilirsiniz, ben öyle yapıyorum. Ortalama olarak 5-6 günlük takviye alıyorum ve aylık takviye ücreti adet başı 130-200 arası değişiyor. Ancak sağlığınızdan önemli değil. Unutmayın ki vücudunuz iç organ ve hasarlı dokuları beslemeden saç, tırnak, cilt gibi daha az hayati olan kusur ve hasarlı dokulara önem vermez,

Yeterli mineral ve vitamin almanıza rağmen bu süreci kısaltmak isterseniz saç besleyici yağlar da kullanabilirsiniz, antioksidan olarak sarımsak, soğan, zencefil, karamfilli çaylar kullanabilirsiniz, unutmayın vücudunuza verdiğiniz değer aldığınız nefesin kalitesini etkiler. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı