Çözüldü Masüstümde simgeler kara kutucuğa dönüştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mehmettkeles

Decapat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Ekran görüntüsü_20230217_221855.png

Çözüm
Büyük ihtimal sürücü hatası. Güvenli moda giriş yapıp güvenli modda sorunun yaşanıp yaşanmadığını söyler misin? Hazır girmişken DDU ile ekran kartı sürücüsünü temizleyip yeni sürücü de kurar mısın?
Simge ön belleğini temizlemeyi deneyin.

Olmazsa ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, tekrar kurun.

Yine olmuyorsa güvenlik kategorisine konu açın.

Simge önbelleğini temizledim ve ıconcache dosyasını sildim, yeni ekran kartı sürücüsünü problem ortaya çıktıktan hemen sonra temiz kurulum ile yüklemiştim. Sorun hala devam ediyor.

Herhangi bir tane oyunun veya uygulamanın iconunu silip tekrardan masaüstüne ekler misin bir de öyle deneyelim.

Ekran görüntüsü_20230217_223943.png

Bu şekilde masaüstüne attığımda simge kara kutucuk haline dönüşüyor.

Bana sürücü hatası gibi geldi açıkcası. Üzerine gelince ya da fareyi farklı yerlerde oynatınca görsel bozulmalar da yaşanıyorsa bir tek o aklıma geliyor. Virüs ihtimali de var. Düzgün bir antivirüs ile tarama yapmayı tekrar deneyin.

Bana sürücü hatası gibi geldi açıkçası. Üzerine gelince ya da fareyi farklı yerlerde oynatınca görsel bozulmalar da yaşanıyorsa bir tek o aklıma geliyor. Virüs ihtimali de var. Düzgün bir antivirüs ile tarama yapmayı tekrar deneyin.

Antivirüs programları hakkında hiç bilgim yok neredeyse herhangi bir yazılım önerebilir misiniz?

Büyük ihtimal sürücü hatası. Güvenli moda giriş yapıp güvenli modda sorunun yaşanıp yaşanmadığını söyler misin? Hazır girmişken DDU ile ekran kartı sürücüsünü temizleyip yeni sürücü de kurar mısın?

Çözüm
Zaten yaptım yazmış.

Antivirüs programları hakkında hiç bilgim yok neredeyse herhangi bir yazılım önerebilir misiniz?
En kapsamlı taramayı yapan Kaspersky Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2023 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky buradan indirin.

Geri
Yukarı