Mat Bilgisayar'dan alışveriş

m.kilavuzoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Mat bilgisayardan alışveriş yapan oldu mu hiç? Piyasaya göre ucuz satıyorlar. Ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz?

Görünüşe göre Bahçelievler'de küçük bir bilgisayar dükkanı, basit ürünler alınabilir ama bana kalırsa büyük firmaları tercih etmek satış sonrası destek konusunda daha iyi olabilir.

Görünüşe göre Bahçelievler'de küçük bir bilgisayar dükkanı, basit ürünler alınabilir ama bana kalırsa büyük firmaları tercih etmek satış sonrası destek konusunda daha iyi olabilir.
Islemci, anakart ve ekran kartı almayı düşünüyorum. Garantisini felan veriyorlar ama piyasada 2000 bin lira olan bi işlemci onlarda 1800.

Yani sonuç olarak garantili ve faturalı ürün satıyorlarsa sorun yok, ürün ile ilgili bir sorun yaşadığında markanın teknik servisine fatura ile gidebilirsin, tercih edilebilir, hatta İstanbul'da yaşıyorsan elden alman çok daha iyi olur.

Dün itibariyle havale yapıp Logitech G810 UK layout satın aldım. Whatsapp'tan iletişime geçip fotoğraflarını ve videolarını, ürünü göndermeden önce ve sonra attılar. Bugün itibariyle kargoya verilip kargo takip numarasıda girildi ve takip etmeye başladım. Yaklaşık 10 dk önce sitelerine girdiğimde önce tüm bilgilerin sıfırlandığını (telefon numarası 123456789 oldu, tüm ürünler yok oldu, hesaba giriş yapmamaya, şifremi unuttum diyince hesabı bulamamaya başladı.) farkettim. Bir 10 dk sonra bir daha sayfayı yenileyince karşıma tabela, tablo vb. şeyler satan bambaşka bir site çıktı. Sanırsam dükkanın çalışanlarından birisi websiteyi tekrar dizayn ediyor. Kargo yolda, yarın gelir gibi. Geldiğinde buradan tekrar bir bilgilendirme yapacağım.

Edit: Adamlar %99 siteyi güncelliyorlar şuan, patlamış mısırımla izliyorum :D

Dün itibariyle havale yapıp Logitech G810 UK layout satın aldım. Whatsapp'tan iletişime geçip fotoğraflarını ve videolarını, ürünü göndermeden önce ve sonra attılar. Bugün itibariyle kargoya verilip kargo takip numarasıda girildi ve takip etmeye başladım. Yaklaşık 10 dk önce sitelerine girdiğimde önce tüm bilgilerin sıfırlandığını (telefon numarası 123456789 oldu, tüm ürünler yok oldu, hesaba giriş yapmamaya, şifremi unuttum diyince hesabı bulamamaya başladı.) farkettim. Bir 10 dk sonra bir daha sayfayı yenileyince karşıma tabela, tablo vb. şeyler satan bambaşka bir site çıktı. Sanırsam dükkanın çalışanlarından birisi websiteyi tekrar dizayn ediyor. Kargo yolda, yarın gelir gibi. Geldiğinde buradan tekrar bir bilgilendirme yapacağım.

Edit: Adamlar %99 siteyi güncelliyorlar şuan, patlamış mısırımla izliyorum :D
Ben burdan Evga 1080 i7 8700K ve Z370 Tuf Gaming anakart aldım. Umarım bir sakatlık çıkmaz. :D

Ben burdan Evga 1080 i7 8700K ve Z370 Tuf Gaming anakart aldım. Umarım bir sakatlık çıkmaz. :D
Nasıl aldınız? İnternet üzerindenmi elden mi?
Edit: Klavye an itibariyle elime ulaşmıştır. Sorunsuz, etiketi açılmamış, sıfır, aynı söyledikleri gibi. İlk alışverişimdi doğal olarak bir miktar tedirginlik vardı ama bundan sonra gözüm kapalı alışveriş yapabilirim. Teşekkürler matbilgisayar :)

lg810 techno.jpg

Son düzenleme:
Nasıl aldınız? İnternet üzerindenmi elden mi?
Edit: Klavye an itibariyle elime ulaşmıştır. Sorunsuz, etiketi açılmamış, sıfır, aynı söyledikleri gibi. İlk alışverişimdi doğal olarak bir miktar tedirginlik vardı ama bundan sonra gözüm kapalı alışveriş yapabilirim. Teşekkürler matbilgisayar :)

Eki Görüntüle 318815
Ben elden almıştım, yeri bize yakın diye :D hayırlı olsun size de :)

Konuyu firma adresi öğrenmeye çalışırken gördüm. Aradan yıllar geçmiş, ama yeni aramalar denk gelirse diye yazmak istiyorum. Ufak bir yer evet ama destek anlamında o kocaman dediğiniz yerden çok daha iyiler. Sattıkları ürünlerin her zaman arkasında duruyorlar. Satıp geri çekilmek yok. Fiyatlar çok ama çok uygun. UPS ile çalışıyorlar. Bu bile olaya bakış açısını gözler önüne seriyor. Dilerim daha iyi yerlere gelirler ve hizmet anlayışları hiç değişmez.

Ben de burayı defalarca okudum çünkü güven sorunu yaşıyordum ama en sonunda mecbur kalınca ROG Maximus III Hero anakartı buradan aldım, fiyatı çok uygundu, herhangi bir sorunla karşılaşmadım, parayı hesaplarına gönderdim, ertesi gün ürünü UPS Kargo ile teslim aldım, kutudan fatura da çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı