Matebook 13 2020 şarjda iken pil tüketiyor

EM-PLEH

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende Matebook 13 2020 i5 versiyon laptop var. Geceleri 1-2 saat Forza 4 oynamak için giriyorum laptop şarjda ve %100 iken yüksek performans moduna alıyorum bir de laptop soğutucu var onu açıyorum, oyundan sonra şarja bir bakıyorum 89 olmuş hatta %15'lik kayıplar ile 85'lere kadar düşüyor. Bu bir sorun yaratır mı?
Laptopun adaptörü 65W hızlı şarjlı, bildiginiz telefon şarj aleti gibi küçük bir şey.

Arkadaşlar söylemeyi unuttum şarj girişi usb c ve adaptörde usb c çıkışlı yani kablo tamamen usb c.

Son düzenleme:
Adaptörünüzün tek başına yetmesi lazımken yetemiyor ve pilden de güç alıyor. Adaptörde bir sıkıntı olabilir.

Ufak düşüşler normal ancak %85 biraz fazla gibi. Kullananlar daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

Ufak düşüşler normal ancak %85 biraz fazla gibi. Kullananlar daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

Hocam %1'lik düşüş bile normal değil. Adaptör tek başına yetecek şekilde konulur, eğer pilden gidiyorsa adaptörün verimi düşmüş demektir.

Hangi porttan ve ne tür bir kablo ile şarj ediyorsun. Bu hiç normal değil.
Kutudan çıkan orijinal kablo ve orijinal adaptör ile ara kablo vasıtası ile şarj ediyorum, oyun oynarken bluetooth açık ve kulaklık kullanıyorum.
Hocam %1'lik düşüş bile normal değil. Adaptör tek başına yetecek şekilde konulur, eğer pilden gidiyorsa adaptörün verimi düşmüş demektir.
Alalı daha 7 ay oldu
Adaptörünüzün tek başına yetmesi lazımken yetemiyor ve pilden de güç alıyor. Adaptörde bir sıkıntı olabilir.
Ürün mackbook gibi olduğu için olabilir mi?

Öyle ancak gaming türünde %5 civarında düşüş çok ağır kullanımda normal, yani normal değil ama cihazlar bu şekilde genel olarak. Kendi kullandığım Nitro 5 serisi için böyle en azından. Diğer modeller ve Huawei için bilgim yok. %15 zaten bariz anormal bir değer. Ben genelde %97-99 arasında kullanıyorum tam yükte 1 saati aştığı zamanlarda.

Öyle ancak gaming türünde %5 civarında düşüş çok ağır kullanımda normal, yani normal değil ama cihazlar bu şekilde genel olarak. Kendi kullandığım Nitro 5 serisi için böyle en azından. Diğer modeller ve Huawei için bilgim yok. %15 zaten bariz anormal bir değer. Ben genelde %97-99 arasında kullanıyorum tam yükte 1 saati aştığı zamanlarda.
Benim laptopun şarj girişi usb c olduğu için farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı