Çözüldü Matebook D15 şarj olurken elektrik kaçağı oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HistoricalX1

Hectopat
Bu cumartesi günü Huawei Matebook D15 aldım. İki gündür farkına vardım ki laptop şarj olurken bilgisayarın kapağına elim değdiği anda hafif bir elektrik çarpması hissediyorum. Sorunun topraklamadan kaynaklandığını öğrendim. Ama ne yazık ki evde hiçbir prizde topraklama mevcut değil. Önerileriniz nelerdir? Ne yapmalıyım?

Çözüm
PSU ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Dış kapağa dokununca elektrik çarpıyorsa sıkıntı var demektir. Orantısız bir güç gelirse anakartınızı bozabilir, güç direkt anakarta gidiyor. PSU ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız garantiye vermenizi öneririm, değilse başka bir ortamdaki prizde deneyin.
PSU ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Dış kapağa dokununca elektrik çarpıyorsa sıkıntı var demektir. Orantısız bir güç gelirse anakartınızı bozabilir, güç direkt anakarta gidiyor. PSU ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız garantiye vermenizi öneririm, değilse başka bir ortamdaki prizde deneyin.

Çözüm
PSU ile ilgili bir sıkıntı değil, garantiye göndermelik bir durum da yok. Topraksız prizlerde metal kasalı çoğu Notebook bahsettiğiniz durumu yaşatır. Yıllarca kullandım o şekilde zararını görmedim, sadece kulaklıkta cızırdama gibi sorunlar olabilir.

D16 2023 satın aldım. Aynı problem var. Prize takınca ofiste orada burada kasa elektrikleniyor. Uzun süre kullanmak istemiyorum böyle bir laptop. İade edeceğim 4 gün kullanımdan sonra.

PSU ile ilgili bir sıkıntı değil, garantiye göndermelik bir durum da yok. Topraksız prizlerde metal kasalı çoğu Notebook bahsettiğiniz durumu yaşatır. Yıllarca kullandım o şekilde zararını görmedim, sadece kulaklıkta cızırdama gibi sorunlar olabilir.
Hocam selam, yeni laptop aldım dediğiniz durum var bende. Bir evdeki prizde sıkıntı yaşamazken diğer evde bu arka kapaktaki titremeyi yaşıyorum. Akım korumalı priz alsam sorun çözülür mü acaba?

Geri
Yukarı