Matematiğe nereden başlanmalı?

Sonuç yayınlarının fasikülü olabilir, en temelden alır zora doğru gider. Öneririm, antrenmanlarla matematik öneren de çıkacaktır da o kitapla anlamsız yere vakit kaybetmektense dediğim kitabı çözmen kat kat daha faydalı olacaktır.

Matematiğe başlamak istiyorum. Matematik çok kötüyüm üniversite sınavları için matamtik nereden başlanmalı. Bu kitap uygun mu?

Öğrenme amacınız nedir? ÖSYM sınavı vermek mi, yoksa keyfî olarak mı öğrenmek istiyorsunuz?

•Çarpanlara ayırma, üslü-köklü sayılar, asal-pozitif tam bölenler, temel kavramlar gibi konuları oturtmadan; problemlere ya da polinom fonksiyonlara dair hiçbir şey çözemeyebilirsiniz. En temelden başlamanız gerekiyor.

•Lise müfredatını sırayla takip edebilirsiniz, her şey en temelden alınıyor çünkü. Hedefinizi tam olarak bilmiyorum ama eğer üniversite sınavıysa önümüzdeki 12 ayda iyi şeyler yapılabilir.

•Günde en az 3 saatinizi matematiğe vermeniz, bunu bir disiplin haline getirmeniz gerekiyor. Çevremde gördüğüm dört işlem yaparken çok zorlanan insanların düzenli bir çalışmayla çok daha iyi yerlere geldiğini gördüm. Bana kalırsa herkesin yapabileceği bir şey.

Geri
Yukarı