Matematiği anlamamak zeka geriliği belirtisi olabilir mi?

Renster

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Zeka geriliği başka bir şey. Beyninizin sağ veya sol tarafını kullanmak başka. Dünyayı sözelciler ve sosyal bilimciler yönetiyor. Zeka geriliği olsa böyle bir şey olabilir mi?

Merhaba. Bir hocanın matematik videolarından çalışıyorum hiçbir şey anlamıyorum. Çalışma stilim mi yanlış bilemiyorum. Yıllardır çabalıyorum. 15 neti geçemedim. Artık zeka geriliğinden şüphe etmeye başladım, sizce zeka geriliği olabilir mi?
@thworld
@ErrorCorrection
@Blackrawen
@749715
@Booh of Wooh
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@aseiuzmein

Belli ki temeli sağlam atamamışsın ve bazı yerleri mantığını tam oturtamadan geçmişsin. Sana tavsiyem çok temel bir kitap al ondan yeniden başla. Şaka değil git antrenman 1-2'yi çöz. 4 işlem kısmını atlayabilirsin oralarda iyiysen. Ama rasyonel sayılar üslü köklü vs. bunları iyice çöz ondan sonra 2. kitabı hiçbir yeri atlamadan çöz. Bu sayede hepsini oturtmuş olacaksın. Sonra şenol hocanın Merhaba TYT kitabını veya herhangi bir kolay TYT kitabını al çöz. Asla ara verme ama her gün kesinlikle matematik çöz.

Belli ki temeli sağlam atamamışsın ve bazı yerleri mantığını tam oturtamadan geçmişsin. Sana tavsiyem çok temel bir kitap al ondan yeniden başla. Şaka değil git antrenman 1-2'yi çöz. 4 işlem kısmını atlayabilirsin oralarda iyiysen. Ama rasyonel sayılar üslü köklü vs. bunları iyice çöz ondan sonra 2. kitabı hiçbir yeri atlamadan çöz. Bu sayede hepsini oturtmuş olacaksın. Sonra şenol hocanın Merhaba TYT kitabını veya herhangi bir kolay TYT kitabını al çöz. Asla ara verme ama her gün kesinlikle matematik çöz.
Hocam büyük ihtimal temel atarken atladığım ve yarım bıraktığım için oluyor. Antrenman 1'i yarım bıraktım, aktifi yarım bıraktım, 70 günde matematiği yarım bıraktım, 49 günde matematiği yarım bıraktım.

Geri
Yukarı