Matematiği anlayamıyorum

9 ve 10 temeli olmadan AYT matematiği anlayamazsınız. TYT'deki temel bilgiler AYT için gerekiyor.

Eğer anlamakta zorluk çekiyorsanız temelinizin en başında sıkıntı var demektir. Ben matematikten hiç anlamayan biriydim ve işin en temelinden başladım. Toplama, çıkarma, çarpma, bölme, rasyonel sayılar, köklü - üslü sayılar gibi konuları temelden öğrenmeye başladım ve artık konuları anlayabilecek kıvama geldim. Limit, Türev gibi konularda fazla zorlanmıyorum.

Sorunun nerede olduğunu oturun ve düşünün. Ona göre aksiyon alın derim. Matematik öğrenmek için kanal önerisi isterseniz birkaç öneri yaparım elbette.

Ortaokuldan başlarsam yetişir miyim YKS'ye? Kanal önerisi verirseniz de güzel olur.

Matematik çok bütünleşik bir bilim. Her konu başka bir konuya çıkıyor. 9'dan başlarsanız olur ama. Yarın karşınıza logaritma gelecek üslü sayıların eksikliğini hissedeceksiniz. Parabol gelecek fonksiyonların eksikliğini hissedeceksiniz. Ben olsam baştan alırdım lise matematiği.

Liseyi baştan başlamamı mı öneriyorsunuz yani hocam?

Çalışırken unutmayın. Aileniz için çalışmıyorsunuz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. 0'dan fonksiyon gibi YouTube videoları izleyin. Herkes gibi siz de yaparsınız.

Kendim için çalışıyorum ama derslerde gram bir şey anlamamak, herkesten laf yemek oldukça üzüyor.

TYT matematiği iyi seviyede bilmeden AYT matematik Arapça gibi gelir. Önce Aktif Matematiği bitir. Antrenmanlarla Matematikle uğraşma. Sonra da Bıyıklı Matematikten TYT'yi bitir.

Geri
Yukarı