Matematiği anlayamıyorum

Daha fazla  
Lisede neredeyse hiç çalışmadım ve videolarda, derslerde hep konuya girdiğim an tıkanıyorum ve anlamakta zorluk çekiyorum. 9 ve 10 çok mu önemli 11 sorularını anlamam için yoksa sorun bende mi? 11'de kaldım ve bu aralar üniversiteye gitme isteğim yeniden geldi. Yol gösteren falan yok, tek bildikleri çalış demek.

Fonksiyon / Eşitsizlik gibi konular için temel gerekli. Onları halletmen lazım. Özellikle fonksiyon. Temelin olmadan hiç bir şey anlayamazsın.

Matematik çok bütünleşik bir bilim. Her konu başka bir konuya çıkıyor. 9'dan başlarsanız olur ama. Yarın karşınıza logaritma gelecek üslü sayıların eksikliğini hissedeceksiniz. Parabol gelecek fonksiyonların eksikliğini hissedeceksiniz. Ben olsam baştan alırdım lise matematiği.

9 ve 10 çok mu önemli 11 sorularını anlamam için yoksa sorun bende mi?
Evet, 9 ve 10 çok önemli 11 sorularını anlaman için.

Bu sınıfta temel konuları öğreniyorsun, bunları şimdi anlayamazsan temelin zayıf olur, temeli zayıf olan bir bina da çabuk yıkılır.
Konuları öğren ve şimdiki konulara yetiş, es geçersen matematiğin hep eksik kalır. Düzgün ve sağlam inşa et yol yakınken, konular birikmesin...
Matematik yapamayanlar da bu temel sıkıntısı yüzden yapamıyor, yapanların ise temeli sağlam.

Lisede neredeyse hiç çalışmadım ve videolarda, derslerde hep konuya girdiğim an tıkanıyorum ve anlamakta zorluk çekiyorum. 9 ve 10 çok mu önemli 11 sorularını anlamam için yoksa sorun bende mi? 11'de kaldım ve bu aralar üniversiteye gitme isteğim yeniden geldi. Yol gösteren falan yok, tek bildikleri çalış demek.
En temelden almanı tavsiye ederim ederim hocam.

İlk antremanlarla matematik 1 i bitir sonra 0 dan geometri ve sonrasında 0 dan problemler

9 ve 10 temeli olmadan AYT matematiği anlayamazsınız. TYT'deki temel bilgiler AYT için gerekiyor.

Eğer anlamakta zorluk çekiyorsanız temelinizin en başında sıkıntı var demektir. Ben matematikten hiç anlamayan biriydim ve işin en temelinden başladım. Toplama, çıkarma, çarpma, bölme, rasyonel sayılar, köklü - üslü sayılar gibi konuları temelden öğrenmeye başladım ve artık konuları anlayabilecek kıvama geldim. Limit, Türev gibi konularda fazla zorlanmıyorum.

Sorunun nerede olduğunu oturun ve düşünün. Ona göre aksiyon alın derim. Matematik öğrenmek için kanal önerisi isterseniz birkaç öneri yaparım elbette.

Fonksiyon / Eşitsizlik gibi konular için temel gerekli. Onları halletmen lazım. Özellikle fonksiyon. Temelin olmadan hiçbir şey anlayamazsın.

1 saattir fonksiyona kafa yoruyorum ama anlamadım. Haklısınız hocam. Sınavlar yaklaştı ve biraz puan koparmak istiyorum. Peder bey bir anda yükseliş beklediğinden 11'in birazını da öğrenmem şart.

1 saattir fonksiyona kafa yoruyorum ama anlamadım. Haklısınız hocam. Sınavlar yaklaştı ve biraz puan koparmak istiyorum. Peder bey bir anda yükseliş beklediğinden 11'in birazını da öğrenmem şart.

Çalışırken unutmayın. Aileniz için çalışmıyorsunuz. Kendiniz için çalışıyorsunuz. 0'dan fonksiyon gibi YouTube videoları izleyin. Herkes gibi siz de yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı