Matematik anlamayan birisi nasıl çalışmalı?

Trazer

Centipat
Daha fazla  
5 yıldır bir yere gelmeyi bekliyorum, hala matematik konusunda berbatım. Ya yeni sınıfa geçmişim konuları unutmuşum falan hoca direkt saçma bir konuya giriyor bize diyor ki yap. Ya hocam ben konuyu nasıl yapacağım bilmiyorum, konuları tamamen unutmuşum. Bir de şey derler ''Çıkarma yapamıyorsun daha'' x'ten z'yi nasıl çıkaracağım ki? Uzun lafın kısası matematiği yapamıyorum. Çarşamba günü sınavım var, çalışsam bile olmuyor. Bana nasıl bir tavsiye verirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstad konuları illa unutursun fakat geçmiş konuları sürekli tekrar edip soru çözmen gerek.Matematik aslında soru çözerek geliştirilir, soruyu çözebilmek içinde tekrar etmen gerekir.

Hocam şiddetlice tavsiye ediyorumki yok rehber matematikmiş yok tonguçmuş bunun gibi ezbere ders anlatan kanallardan uzak durun. İşin mantığını anlamaya bakın onun içinde Khan Academy'e bakın derim.

Türkçe var ayrıca.

Arkadaşlar, abiler teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için. Şu sınavları atlatayım da matematik zaten çokta umursadığım bir ders değil sınıfı geçmek yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı