Matematik bölümü üzerinden çift ana dal yazılım seçilebilir mi?

MuhammedPAsa

Hectopat
Arkadaşlar selam, hemen konuya giriyorum. Ankara Üniversitesi matematik bölümü 100k ile alıyor yazılım müh. 27k ile kapatmış. Matematik bölümünü seçip çift anadal ile yazılım müh. Seçebilir miyim? Kendimi biliyorum, 20-30k yapmak benim için zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun genel bir kuralı yok. Kazanacagin okulların geçmiş yıllarda yayınladığı listelere bakarak hangi bölümden hangi bölüme geçiş yapıldığına ya da çift anadal yapilabildigine bakman lazım

Bunun genel bir kuralı yok. Kazanacagin okulların geçmiş yıllarda yayınladığı listelere bakarak hangi bölümden hangi bölüme geçiş yapıldığına ya da çift ana dal yapilabildigine bakman lazım.

Hocam aslında temel kaygım şu. 20-30k isteyen bir bölüme 100k ile bölüm kazanmış biri çap yapabiliyor mu? Üniversiteden üniversiteye çok değişmez galiba bu kural.

Hocam aslında temel kaygım şu. 20-30k isteyen bir bölüme 100k ile bölüm kazanmış biri çap yapabiliyor mu? Üniversiteden üniversiteye çok değişmez galiba bu kural.
Dediğim gibi okuldan okula değişir. Bakmanız lazım. Kimisi matematik okuyan mühendislik ile çap yapamaz der kimisi yapabilir der. Bakman lazim.

Geri
Yukarı