Matematik çalışma mı, yoksa zeka işi midir?

Ne kadar çalışacak olursanız olun matematiğe biraz bile olsun kafanız basmıyorsa pek de düzelebilecek bir şey değil. Ama hiç çalışmadan ya da adamakıllı çalışmadan sınavlardan 50-60 alıyorsanız zaten çalışarak hal olacak bir şey olduğu belli oluyor.

Düzenli çalışma ve sabır işidir.
Ve temelinizin olması çok önemlidir.
Geç kalmadınız, sıfırdan anlatan bir kitapla başlayıp temelinizi atın ve ilerletin.
Hocam antremanlarla matematik 1 kitabını aldım bitirince 2 yi alıcam sizce iyi yapmış mıyım bu yaz tatilinde ikisinde bitiricem

Ne kadar çalışacak olursanız olun matematiğe biraz bile olsun kafanız basmıyorsa pek de düzelebilecek bir şey değil. Ama hiç çalışmadan ya da adamakıllı çalışmadan sınavlardan 50-60 alıyorsanız zaten çalışarak hal olacak bir şey olduğu belli oluyor.
Çalışarak bi kere 100 almıştım, 50 aldığım sınavlarada hiç çalışmamıştım :/

Çalışma. Haz duymadığın derslerden nefret duyarsın ve başarısız olursun. Kendine getirdiğin bir amaç olursa nefretin yavaş yavaş yok olur. E tabii sen tarih seviyorsan matematik de öğrenmek zorundasın. Neden mi? E Türk eğitim sistemi öyle istiyor dostum.

Ortaokuldan yeni mezun olmuş biri olarak söylemeliyim ki 8. sınıfta matematiğim hiç iyi değildi, denemelerden en fazla 1-2 doğru, yazılılardan da 50-60 falan alıyordum ama pişman oldum ve bunu düzeltmeye karar verdim. Sizce liseye geçecek biri için matematiğe çalışmaya geç mi kaldım, yoksa hala yapabilir miyim? Kısaca matematiğim çalışarak düzelir mi, yoksa bu iş zeka işi mi?

İkisi de. Zekan olmazsa zaten çözemezsin, zekan olup öğrenmezsen de çözemezsin.

Çalışma. Haz duymadığın derslerden nefret duyarsın ve başarısız olursun. Kendine getirdiğin bir amaç olursa nefretin yavaş yavaş yok olur. E tabii sen tarih seviyorsan matematik de öğrenmek zorundasın. Neden mi? E Türk eğitim sistemi öyle istiyor dostum.
Hocam sevmiyorum ama sayısal alanda kendimi geliştirip üniversitede yazılım okumak istiyorum o yüzden mecbur çalışmak zorundayım

Geri
Yukarı