Matematik çalışma yöntemim

Baki akdemir

Hectopat
İyi günler dilerim arkadaşlar. Ben ilk mezun senesinde olan bir gencim. Çok istediğim bir hayalim var ve onu gerçekleştirmek istiyorum. Bu yolda halletmem gereken bir adım var oda matematik. İlk olarak matematik konularını öğrenmek ve de bitirmek amaçlı rehber matematiğin yapmış olduğu 49 günde TYT matematik kampına katılmaya niyetlendim. Ancak birkaç gün ilerledikten sonra tıkanmaya başladım çünkü bir konu anlatımını bitirmek bazı zamanlar çok vaktimi alıyordu ve de ardından da kamp kitabından soru çözmeye geçtiğimde çözdüğüm soruları anlamakta aşırı zorluk çekiyordum. Danıştığım birisi bana bu kampın temel üstü bir kamp olduğunu zorlanmamın sebebini temel eksikliğimden kaynaklandığını ve ilk önce matematikte temel oluşturmak adına bir kitap ya da kamp bitirip ardından kampa katılmam gerektiğini söyledi. TYT de matematik te 4.5 net MSÜ de ise 6.50 net yaptım ve dediğinde de haksız durmuyor pek. Bu doğrultuda şu anda yine rehber matematiğin çıkarmış olduğu şu kampı temel oluşturmak adına kullanmak istiyorum; https://youtube.com/playlist?list=PLVoSZ0D0CB3qq3hH8W7lYghPRnvm9ykTH sizce bu kamp temel oluşturmam için bana yeterli olur mu ve de bu kampın ardından 49 günde TYT matematik kampını eskisinden daha rahat bir şekilde zorlanmadan bitirebilir miyim? Ve varsa da sizin de tavsiyelerinizi dinlemek isterim. 49 günde kampı benim için 70 gün sürecek o yüzden temelime ortalama olarak 50 gün ayırmak istiyorum, 50 günden sonra 49 günde kampına başlamayı hedefliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Planınız güzel hocam. İlk kamp temel oluşturmaya yeterli olur, sonra 49 günlük olanından sorunsuz devam edersiniz. Kaynak olarak: ilk kamp bittikten sonra 345 veya Bilgi Sarmal öneriyorum. Konuları işleyip test çöze çöze devam edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı