Matematik çalışmayı bırakılmalı mı?

Screamy

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. LGS gireceğim 17 gün kaldı.
Netlerim iyi denilecek durumda Matematik hariç.
Son 3 deneme netlerim:
  • Türkçe: 16D 4Y - 15D 5Y - 17D 3y.
  • İnkılap: 10D - 8D 2y - 10D.
  • Din: 8D 2y - 8D 2y - 8D 2y.
  • İngilizce: 5D 5y - 8D 2y - 8D 2y.
  • Fen bilimleri: 12D 8Y - 14D 6Y - 16D 4Y.
  • Matematik: 0-5 net aralarında genelde 3 - 2 net.
Matematik 2 gün ağırlıklı çalıştım diğer dersler boşladı diger dersler iyi iken son 2 hafta kala düşmesini istemiyorum ama matematik olmadan da en fazla 390 kusurlerinde alıyorum ve matematik kolay olma şansı da var. 2020 çıkmış soruları çözdüm 5D 2Y yaptım. Ama şimdi LGS'de matematik kolay çıkıp Türkçe zor cikma ihtimali var. Sizce ne yapmalıyım?

Yüzdelik dilimim: %10 - %15 aralarında olmasını istiyorum 350 alıyorum matematik 2-3 net yapınca o da %17 dilime net geliyor sitelere göre.

Fikirlere açığım.

Netlerim iyi denilecek durumda Matematik hariç.
Son 3 deneme netlerim:
  • Fen bilimleri: 12D 8Y - 14D 6Y - 16D 4Y.
Matematik 2 gün ağırlıklı çalıştım diğer dersler boşladı diger dersler iyi iken son 2 hafta kala düşmesini istemiyorum ama matematik olmadan da en fazla 390 kusurlerinde alıyorum ve matematik kolay olma şansı da var. 2020 çıkmış soruları çözdüm 5D 2Y yaptım. Ama şimdi LGS'de matematik kolay çıkıp Türkçe zor cikma ihtimali var. Sizce ne yapmalıyım?

Yüzdelik dilimim: %10 - %15 aralarında olmasını istiyorum 350 alıyorum matematik 2-3 net yapınca o da %17 dilime net geliyor sitelere göre.

Fikirlere açığım.

Matematikte çözemediğin sorular üzerinden git. Onlarla debelen ve sonrasında çözümlerini izle. Günlük olarak diğer derslerden de sorular çözerek onlardan da geri kalma.

Matematikte basit konulara odaklanmanı öneririm. Lisede yine aynı şekilde kafanı ağrıtmaya devam edecek çünkü. Diğerlerini de her gün düzenli kısa kısa bakarsın. Yıllar önce girdiğimde, son gün çalıştığım fen konusundan soru gelmiş ve yapabilmiştim mesela.

Aslında şu an konu kalmadı hiçbir dersten matematik hariç daha yeni bitti neredeyse hepsi.
Matematikte carpanlar katlar ve olasılık tam cebirsel ifade yarım diğerleri eksik onları YouTube'dan izlesem test çözsem 5 net veya 5 neti geçebilir miyim? Günde Türkçe ve fenden 2 branş deneme çözüyorum bazen 1 tane İngilizce ve inkılap 15 soruda paragraf.

Netlerim iyi denilecek durumda matematik hariç.
Son 3 deneme netlerim:
  • Fen bilimleri: 12D 8Y - 14D 6Y - 16D 4y.
Matematik 2 gün ağırlıklı çalıştım diğer dersler boşladı diger dersler iyi iken son 2 hafta kala düşmesini istemiyorum ama matematik olmadan da en fazla 390 kusurlerinde alıyorum ve matematik kolay olma şansı da var. 2020 çıkmış soruları çözdüm 5D 2y yaptım. Ama şimdi LGS'de matematik kolay çıkıp Türkçe zor cikma ihtimali var. Sizce ne yapmalıyım?

Fikirlere açığım.

Sana önerim önümüzdeki 7 gün boyunca İngilizce din inkılap ve Türkçeye ağırlık vermen. Yetmezse 3 gün daha verebilrsin yükseltebildiğin kadar yükseltmen gerek kalan günlerdede fen ve matematik. İlk 10 gün matematiğide boşlama ama.

Tahminlerim bu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230518-181301_Chrome.jpg
    Screenshot_20230518-181301_Chrome.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 20
Aslında şu an konu kalmadı hiçbir dersten matematik hariç daha yeni bitti neredeyse hepsi.
Matematikte carpanlar katlar ve olasılık tam cebirsel ifade yarım diğerleri eksik onları YouTube'dan izlesem test çözsem 5 net veya 5 neti geçebilir miyim? Günde Türkçe ve fenden 2 branş deneme çözüyorum bazen 1 tane İngilizce ve inkılap 15 soruda paragraf.

Hocam konu eksiğiniz yoksa pratik eksiğiniz vardır. Bunu soru çözerek hallederseniz. Konu eksiğini de dediğiniz gibi ders videoları izleyerek kapatmanız mümkün.

Günde kac soru önerirsiniz tüm derslerden?

O size kalmış bir şey hocam. Çok soru çözmek değil önemli olan. Yanlış sayısını azaltmak. Yanlışlarla uğraşmadıktan sonra 1000 soru çözseniz de bir faydası olmaz. Sadece çözebildiğiniz soruları daha hızlı çözersiniz o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı