Matematik için nasıl bir yol izlemeliyim?

70409

Kilopat
İyi akşamlar, 12. Sınıfa gidiyorum, meslek lisesinde okuyorum, bölümüm muhasebe. Bu sene üniversite sınavı için dershaneye yazıldım, evimin yakınında yeni açılmış bir dershane vardı oraya başladım, dershane de Matematik dersini anlamıyorum, dinliyorum hep ama kafama hiçbir şey girmiyor, dershanede ki hoca dedi ki antremanlar da Matematik 1 alın, onu çözün dedi, sipariş ettim, gelince çözmeye başlayacağım, nasıl bir yol izlemem lazım Matematik dersini anlamam için. Hayatım boyunca hiçbir zaman anlayamadım, dershaneye Matematik dersini öğrenirim, okula göre daha iyi, detaylı, kapsamlı öğretirler diye düşündüm, ders saati de fazladır diye ama gine bir faydası olmadı, 2 hafta oldu, hiçbir şey girmiyor kafama, dershane de hoca konu neyse, ona göre anlatıyor, soru çözüyoruz, hiçbir şey anlamıyorum.

Yolun başındasın kolay gelsin. Matematiği rahat yapman için temelinin sağlam olması gerekiyordu. Keşke boşlamasaydın. Yine de azimle yapabileceğini düşünüyorum. Dershanede kesinlikle anlamadığın yerleri sor. Boşuna para vermiyorsun oraya.

Yolun başındasın kolay gelsin. Matematiği rahat yapman için temelinin sağlam olması gerekiyordu. Keşke boşlamasaydın. Yine de azimle yapabileceğini düşünüyorum. Dershanede kesinlikle anlamadığın yerleri sor. Boşuna para vermiyorsun oraya.
Hocam dersane de anlatılanlar çok karışık geliyor, temelden anlatmıyor hoca, dersanedeki hoca Antremanlar da Matematik 1 alıp çözün, bitirdikten sonra Birey A ya geçin dedi.

Antremanlarla Matematik basit işlemlerle hata yapımını azaltmaya yönelik hızlanma işlemidir, bana göre zaman kaybı, onun yerine temeli öğrenip bol bol soru çözmek daha mantıklı.
Bir de çok ilginçtir temeli tam olarak bilgilendiren ne bir kaynak ne de bir birey görmedim, en mantıklısı farklı kaynaklardan çalışıp not tutmak ve dediğim gibi bol bol soru çözmek.
Matematiğin anlaşılmamasının sebebi ise bana göre matematiğin nerede kullanıldığını gösteren örnekler verilmediğindendir. Adam x,y yazıyor fakat bu neyin x, y'si bunlar reel hayatta nerelerde kullanılır diye anlatılmıyor genellikle, tamamen ezbere bir sistem üzerine kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kitap 4 işlemi içeriyor. yüzlerce sayfa 4 işlem yapmak istiyorsan vaktini boşa harcayabilirsin. Sana tavsiyem Hocalara Gelik Youtube kanalından TYT videolarına başlaman. Takıldığın konuları başka kanallardan, kaynaklardan bak. Adam akıllı öğrenmeden diğerine geçme.

Gelip yok rasyonel sayılar, yok üslü ve köklü sayılar içeriyor o kitap demeyin. Onlar da 4 işlemden türetilen şeyler. 4 işlemi hakkıyla bilen birisi onları gözü kapalı yapar.

10. sinifta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan baslamistim. 2019 AYT Mat 40 dogru 0 yanlis. 1 yil boyunca matematik calistim sizin o kadar vaktiniz var mi bilmiyorum ama izledigim yolu yaziyim.
Bu oynatma listesi>10.sinif oynatma listesi>10.sinif nitelik mat soru bankasi>10.sinif karekok soru bankasi>10.sinif SINAV geometri soru bankasi>10.sinif yayin denizi matematik soru bankasi>Karekok YGS>Apotemi problemler>Apotemi fonksiyonlar>Mustafa Yagci+Ali Nesin videolari>Bos zamanlarda TMOZ grubundan soru cozumu>Sinav yayinlari 11.sinif tum kitap ve denemeleri>Apotemi Fonksiyonlar>Apotemi Trigonometri>Karekok LYS>Karekok YGS Geo>Karekok LYS Geo>Apotemi limit, turev, integral>Nesibe Aydin tum kitaplari>3-4-5 TYT denemeleri

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı