Matematik nasıl düzeltilir?

Melih02

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kart: RX 6600
İşlemci: Intel i3 12100F
Arkadaşlar selam, bu sene 8. sınıf oldum ve matematiği düzeltmenin bir yolunu bulmam lazım. Temelim çok da kötü değil ama netlerim berbat. Tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematiği yapamıyorsan demek ki çalışmıyorsun. Çalışsaydın yapardın. Eksikliklerini tespit et ve eksikliklerini önce bir YouTube'dan video anlatımı dinle. Sonra da çokça soru tipi görmen ve o soru tiplerini anlaman gerekiyor. Başka bir yolu yok, Matematik sözel bir ders değildir yani Matematiği okuyarak başarılı olamazsınız. Pratik şart. Biraz dinleyeceksiniz, çok pratik yapacaksınız. Başka bir yolu yok ve en önemlisi de Matematik günlük çalıştırma gereken bir derstir. Bir gün çalışayım bir gün çalışmayayım derseniz, Matematik dersinden başarılı olabilmeniz mümkün değil. Her gün çalışacaksınız, programınızda Matematiğe her gün yer vermelisiniz.

Arkadaşlar selam, bu sene 8. sınıf oldum ve matematiği düzeltmenin bir yolunu bulmam lazım. Temelim çok da kötü değil ama netlerim berbat. Tavsiyeleriniz neler?
Uygun fiyatlı yaz kurslarından yararlanabilirsiniz. Bilmediğiniz konuları YouTube'dan araştırıp öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Uygun fiyatlı yaz kurslarından yararlanabilirsiniz. Bilmediğiniz konuları YouTube'dan araştırıp öğrenmeye çalışabilirsiniz.
Matematikten ders alacağım zaten bu yaz.

Matematiği yapamıyorsan demek ki çalışmıyorsun. Çalışsaydın yapardın. Eksikliklerini tespit et ve eksikliklerini önce bir YouTube'dan video anlatımı dinle. Sonra da çokça soru tipi görmen ve o soru tiplerini anlaman gerekiyor. Başka bir yolu yok, matematik sözel bir ders değildir yani matematiği okuyarak başarılı olamazsınız. Pratik şart. Biraz dinleyeceksiniz, çok pratik yapacaksınız. Başka bir yolu yok ve en önemlisi de matematik günlük çalıştırma gereken bir derstir. Bir gün çalışayım bir gün çalışmayayım derseniz, matematik dersinden başarılı olabilmeniz mümkün değil. Her gün çalışacaksınız, programınızda matematiğe her gün yer vermelisiniz.

Teşekkürler hocam bu yazdıklarınızı aklımda bulunduracağım.

@Melih02 rica ederim, başarılar diliyorum. Matematik dersinde başarıya ulaşmak istiyorsanız her gün çalışacaksınız. Başka yolu yok. Sürekli test çözecek ve yanlışlarınızı analiz edeceksiniz. Sonrasında doğrusunu öğreneceksiniz. Gerçi, doğru yaptığınız soruları da analiz etmelisiniz. Tesadüfen doğru yaptığınız soru da olabilir, doğrusunu öğrenin. Önemli olanı da bu, doğrusunu öğrendiğiniz sürece sorun yok.

@Melih02 rica ederim, başarılar diliyorum. Matematik dersinde başarıya ulaşmak istiyorsanız her gün çalışacaksınız. Başka yolu yok. Sürekli test çözecek ve yanlışlarınızı analiz edeceksiniz. Sonrasında doğrusunu öğreneceksiniz. Gerçi, doğru yaptığınız soruları da analiz etmelisiniz. Tesadüfen doğru yaptığınız soru da olabilir, doğrusunu öğrenin. Önemli olanı da bu, doğrusunu öğrendiğiniz sürece sorun yok.

Haklısınız hocam, daha önce matematiğe sürekli sebepsiz bir korkum olduğu için ağırlık vermemiştim fakat bu yıl çok ağırlık vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı