Matematik nasıl geliştirilir?

oyuncu213

Femtopat
Daha fazla  
8. sınıftayım LGS'ye hazırlanıyorum ve matematikte deneme netlerim 10-11 oluyor. Soru çözerken bir soruya gereğinden çok fazla zaman ayırıyorum. Bu benim için büyük bir sıkıntı oluyor. Konuyu biliyorum fakat yeni nesilleri çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

8. sınıftayım LGS'ye hazırlanıyorum ve matematikte deneme netlerim 10-11 oluyor. Soru çözerken bir soruya gereğinden çok fazla zaman ayırıyorum. Bu benim için büyük bir sıkıntı oluyor. Konuyu biliyorum fakat yeni nesilleri çözemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
O yeni nesilleri tabikide çözemezsiniz, öncelikle farklı kaynaklardan konuyu tekrar edip çözmeniz gerek.

Süre vererek çöz ve bunu tekrarla. Kendini o süre içinde testi bitirmeye şartlarsan zamanla hızlanırsın.
Çok soru çöz, zamanla tüm soruları önceden görmüş gibi hissedeceksin bu sayede anlaman daha kolay olacak.

Benim de matematik netlerim kötüydü 4 - 5 net yapıyordum. Eğer durumunuz varsa iyi anlatan bir matematik hocasından ders alın farkı göreceksiniz. Ben farkı görüm bu seneki LGS de 16 net yaptım.

Bu sorunun ilacı kesinlikle bol soru ve deneme çözümü. Bundan daha önemli olan ise çözemediğin soruları çözdürmen yoksa 500 soru da çözsen boşa gider.

Sana kendimden örnek vereyim ben TYT'ye ilk girişimde 120dk süre olmasına rağmen bütün soruları yetiştirip üstüne 3-5 dk vakit arttırmıştım ama ikinci girişimde süreyi 135 dk'ya çıkarmalarına rağmen yetiştirememiştim. Bunun sebebi ilk senemde bol bol soru çözüyordum ve sınava 1 ay kala günde 1 deneme bitiriyordum ama ikinci girişimde bunları yapmadım çözebileceğim soruları bile zaman yetmediğinden boş bırakmak zorunda kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı