Matematik Nasıl Geliştirilir?

Feath

Decipat
Merhabalar, matematiğim iyi değil bunu nasıl geliştiririm. Soru bankası gibi kitaplar aldığımda 1-2 tane soru çözebiliyorum, ilerledikçe o kadar zor geliyor ki hiçbirini çözemiyorum. Çok sinir oluyorum kafama vurasım geliyor, kitabı fırlatasım geliyor. Ne yapmam gerekiyor İlkokulda matematiği çok iyi yapıyordum. Ortaokulda da idare ederdi, ama lise de çok zor geliyor. 9. sınıfa başlayacağım, ne yapmam gerek 0'dan başlamalı mıyım? Bir rehberliğe ihtiyacım var. Seçeceğim bölüm ile alakalı değil (İngilizce) ama seçeceğim bölümdeki insanlar benden daha kötü İngilizce yapsalar beni matematikte geçecekler. O yüzden matematiğimi çok iyi yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebep sonuç ilişkisi kurmaya çalış. Bir de kaynak seçimlerin çok önemli. Seviyen 0 iken orta veya zor kaynaklarla başlarsan hem zamanla moralin bozulur hem de yıpranırsın. Sonuçta bir şey öğrenmemiş olursun. İlk başta çok kolay diyebileceğimiz bir kaynaktan başla sonra seviye artırarak ilerlersin.

Önce konuyu tam bir şekilde öğren.

Çözümlü videolar izle ki tam pekişsin
(normalde soru çözülmeli sonra çözüme bakılmalı ama anlamadığın için başlarda böyle yap)

İyice oturttuğunda kendin çözmeye çalış.

Öğretmenlerinden kısa yolu var mı diye sor mesela ben çoğu konuya kısayollar buluyorum daha arkadaşlarım yazarken soruyu çözmüş oluyorum hem böylece hatırlamak istersen daha kolay hatırlarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı