Matematik öğretmeni için 15 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Eki Görüntüle 1862634

Ekran kartı ile işlemci aynı şey değil, ekran kartı boştayken neredeyse hiç güç tüketmez.

Eki Görüntüle 1862636
Eki Görüntüle 1862637
GPU olmayan versiyona göre pil süresinde geride.
(notebookcheck.net)
IMG_1648.jpeg

Eki Görüntüle 1862612

Ama durum Türkiye'ye gelince.

Eki Görüntüle 1862613

Arkadaşlar, ekran kartı sadece oyunlarda kullanılmıyor. Ekran kartının iyi olması, bilgisayarın daha akıcı çalışmasını da sağlar. Eğer biliyorsanız, çoğu uygulamanın donanım ivmesi kullandığını da bilirsiniz.

Eki Görüntüle 1862616

Eki Görüntüle 1862618

Eki Görüntüle 1862619

Bunu al, bir daha uğraşma.

Apaçık ortada olan şeyler için anlamadım ki niye bu inat.
Her gaming pc kabadıri ağırdır, ve asla şarjı bir iş laptopu kadar gitmez.
Üstelik gaming laptopların portları da azdır.
Bir iş laptopunun pil süresi 20 saati bile bulabilirken gaming laptop oyun oynamazsan ortalama 6-8 saat.
BKZ ekteki resim yukarıdaki linkin bir parçası.

ek: 2. resimde benim kullandığım pc. i3 9100 8gb ram. hepsi bu. Asla fazlasına ihtiyaç duymuyorum çünkü oyun oynamıyorum. Oyun Laptopu var o ayrı. Oyun oynamak dışında hiçbir işimde ihtiyaç duymadım.

Dosya Ekleri

• işlemci kodlar.JPG
    işlemci kodlar.JPG
    64,4 KB · Görüntüleme: 46
  • images.jpg
    images.jpg
    5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Hangi modeli ve ne zaman aldığınızı öğrenebilir miyim rica etsem?

Hocam Ramazan Bayramı bittiği zamanlarda MediaMarkt'dan almıştım. Çok hatırlamıyorum ama Mart'ya da nisan ayıydı.

Aga öğretmen ne yapsın 3050 Ti'yı? 1650'yi? Önemli olan tek şey sessiz ve ince olması.

Aga zaten ben öğretmene öneri yapmadım. Bizim öğretmen de GTX 1650 var ona bakılırsa. Sadece üstünü tanımam demesine cevap verdim. Neyse konuyu bölmek istemem.

Edit: Huawei gibi içinde Intel GPU'lu notebook öneren arkadaşlar, ne yaşıyorsunuz? Bu fiyata bu bilgisayarın üstüne tanımam. 400 Lira ilede 8+8 Ram upgrade yapar ve tıkır tıkır kullanır. 15K'yı kullanmak isterse 1000 TL'ye 1 TB M.2 SSD alır takar bu kadar basit. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.
Öğretmenim kullanacak. Grafik kartı onun için önemli mi hiç bilmiyorum oyun oynamıyordu ki öğretmenim kadın zaten. Her türlü ofis programı vb çalışabilecek bir bilgisayar olsun yeter. Seri ve serin çalışsın, aynı zamanda ince zarif gözüksün yetiyor.

2. El istemiyor.

Aga öğretmen ne yapsın 3050 Ti'yı? 1650'yi? Önemli olan tek şey sessiz ve ince olması.
Aynen böyle düşünüyorum. Bu arada bayadır görmüyorum sizi konularda daha şimdi kendi konumda gördüm. Nasılsınız?

Eki Görüntüle 1862612

Ama durum Türkiye'ye gelince.

Eki Görüntüle 1862613

Arkadaşlar, ekran kartı sadece oyunlarda kullanılmıyor. Ekran kartının iyi olması, bilgisayarın daha akıcı çalışmasını da sağlar. Eğer biliyorsanız, çoğu uygulamanın donanım ivmesi kullandığını da bilirsiniz.

Eki Görüntüle 1862616

Eki Görüntüle 1862618

Eki Görüntüle 1862619

Bunu al, bir daha uğraşma.
Fazla kaba görünüyor gibi. İstemez büyük ihtimalle tasarıma da çok örnek veriyor.

OLED ekranla mutluluklar dilerim.
Süper laptop tam isteyeceği gibi öğretmenimin. Ancak bütçesini aşıyor, bunun gibi daha ucuz laptop var mı? 15K'yı geçemez.

Aynı zamanda online eğitim için kullanacakmış. Ayrıca Youtube video işine girmeyi düşünüyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı