[Matematik] Sizce cevap hangisi?

2. neden olmuyor? Bu şekilde de işlem yapılabilir.
Bu işlemin olması için sıfır ile sıfırın birbirini götürmesiyle ortada 1 kalması gerekir.
Yavaşı ya da hızlısı yoktur. Adım adım diyebilirsiniz. Yine de yanlışsınız. Çarpma ve bölmenin önceliği eşittir. Soldan sağa doğru hangisi önce ise o yapılır.
Önceliğinin farklı olduğunu söylemedim. Soldan sağa ilk işleme göre yaptım.

Daha önce de dediğim gibi sizcesi bizcesi yok. Bilinen matematik bu. Ben farklı matematik yapacağım diyorsanız, yazın bir kitap. Baştan aşağıya güzel güzel. Sıfırını, birini, toplamasını, tanımlayın. Oradan kalanları tanımlarsınız. O zaman cevap sizin oluşturduğunuz matematik için farklı olabilir. Adamlar işlerine geldiği için bir şey demeyip bırakmışlar. Sıfır faktöriyelin bir olarak tanımlanması ile aynı şey. Öyle işlerine gelmiş. Başka bir mantığı yok.
Önceliğinin farklı olduğunu söylemedim. Soldan sağa ilk işleme göre yaptım.
İlk işlem 2'yi sıfıra bölmek. Sonrasında ise kalanı sıfır ile çarpmak. Sizin ise ilk yaptığınız bir çarpma işlemi.
Ben de sonradan fark ettim.
Dostum yukarıda ki mesajımı okursan yanlış yazdığımı ve özür dileyip düzelttiğimi görebilirsin.
Aynı anda birkaç konuya baktığım için geç oldu mesajı gönder butonuna basmam.

Son düzenleme:
İlk işlem 2'yi sıfıra bölmek. Sonrasında ise kalanı sıfır ile çarpmak. Sizin ise ilk yaptığınız bir çarpma işlemi.
Yanlış görmüşüm. Düzeltiyorum.

Düzenleme: Yanlış görmemişim. Konu sahibi "0x2/0 şeklinde olursa ne olur?" diye sordu, ben de o işlemi yaptım. Yoksa işlem önceliğini biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı