Matematik temeli nasıl oluşturulur?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Merhabalar,

6. Sınıftan itibaren olan çoğu konuda temelim çok zayıf, neredeyse hiç yok. Lise 2'ye kadar nasıl geldim bilmiyorum. Özellikle cebirsel ifadeleri hiç bilmiyorum desem yeridir. Neler önerirsiniz? Meslek lisesinde okuduğum için ve yazılım mühendisi olmak istediğim için, matematiği kesinlikle halletmeliyim.

Neler önerirsiniz? Nasıl halledebilirim bu matematiği?

TYT'e hazırlanma kitapları ile başlayabilirsin. Devamında da AYT'ye başlarsın. Hem üniversite sınavına hem de matematiğe hazırlanmış olursun.

Eğitim - öğretimde kritik dönem diye tabir edilen bir şey vardır. Buna göre temeli zamanında kuramazsan ileride çok zorlanırsın. Yine de çok geç değil 1 sene içinde en temelden eğitimini gözden geçir. Ama bunu kesinlikle 1 sene içinde hallet. Yoksa çok geç olabilir.

Basit TYT soru bankalarıyla başla, sonra gerekirse AYT yi bitir. Eksiklerini konu konu tespit edip hemen kapat. Meslek lisesinden de bu kadar zaman sonra özellikle mühendislik için ayrılma. Çoğu devlet üniversitesinin bilgisayar mühendisliği(çoğunda yazılım müh. yok) için ayrıca meslek lisesi mezun kontejyanı açılır. Milletin 40k ile girdiğine 120k ile girersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı