Matematik ve bilgisayar bilimleri bölümünü okumak mantıklı mı?

ACExACE

Hectopat
Eğer istediğim yerler gelmezse;
Matematik ve bilgisayar bilimleri veya:
İstatistik ve bilgisayar bilimleri okumak mantıklı mı?

Not: Yazılımcı olmak için.

Eğer istediğim yerler gelmezse;
Matematik ve bilgisayar bilimleri veya:
İstatistik ve bilgisayar bilimleri okumak mantıklı mı?

Not: Yazılımcı olmak için.

Genel anlamda daha fazla matematik ağırlıklı bir yazılım eğitimi var. Bu bölüm yerine yönetim bilişim sistemlerini öncelik yapsan daha iyi olur, bu kadar fazla matematik almak yerine sektörde daha çok işine yarayacak yönetim içerikli dersler alırsın, yazılım müfredatları aynı sayılır.

Genel anlamda daha fazla matematik ağırlıklı bir yazılım eğitimi var. Bu bölüm yerine yönetim bilişim sistemlerini öncelik yapsan daha iyi olur, bu kadar fazla matematik almak yerine sektörde daha çok işine yarayacak yönetim içerikli dersler alırsın, yazılım müfredatları aynı sayılır.

Önceliğim YBS olacak.

Hocam YBS arkasına bilgi güvenliği teknolojisi koymaya karar verdim bu bölüm yerine yazılım daha ön plan da ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Önceliğim YBS olacak.

Hocam YBS arkasına bilgi güvenliği teknolojisi koymaya karar verdim bu bölüm yerine yazılım daha ön plan da ne düşünüyorsunuz?

Bilgi güvenliği teknolojisi bölümünü, hatta genel olarak 2 yıllık hiçbir yazılım bölümünü önermiyorum, çünkü yazılım sektöründe 4 yıllık örgün diploman yoksa işveren gözünde 2 yıllık diploma ve açıköğretim diploması hiçbir işe yaramıyor. O yüzden okuyacaksanız 4 yıllık yazmanızı öneririm.

Bilgi güvenliği teknolojisi bölümünü, hatta genel olarak 2 yıllık hiçbir yazılım bölümünü önermiyorum, çünkü yazılım sektöründe 4 yıllık örgün diploman yoksa işveren gözünde 2 yıllık diploma ve açık öğretim diploması hiçbir işe yaramıyor. O yüzden okuyacaksanız 4 yıllık yazmanızı öneririm.

Hocam bölüm 4 yıllık bilişiim güvenliği teknolojisi ile karıştırdınız sanırım.
Bilgi güvenliği teknolojisi şu anda baktığım kadarıyla Yeditepe ve uluslararası Kıbrıs üniversitesinde var.
Bu yıl birkaç farklı devlet üniversitesine de açılacakmış.

Hocam bölüm 4 yıllık bilişiim güvenliği teknolojisi ile karıştırdınız sanırım.
Bilgi güvenliği teknolojisi şu anda baktığım kadarıyla Yeditepe ve uluslararası Kıbrıs üniversitesinde var.
Bu yıl birkaç farklı devlet üniversitesine de açılacakmış.

O zaman olur hocam kusura bakmayın karıştırdım, mesela Yazılım Geliştirme bölümü de açılacak diye biliyorum onu da düşünebilirsiniz, o da 4 yıllık olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı