Matematikte işlediğim konuları unutuyorum

339345

Hectopat
Bu ay başı TYT matematiğe başladım. Temelim kötü diye Aktif serisinden başladım. Kitap bitmek üzere ama nedense sanki eski konuları unutmuş gibiyim. Bu yüzden tekrar için karekök 0'dan da çözüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Bu unutma işini nasıl halledebilirim?

Bu ay başı TYT matematiğe başladım. Temelim kötü diye Aktif serisinden başladım. Kitap bitmek üzere ama nedense sanki eski konuları unutmuş gibiyim. Bu yüzden tekrar için karekök 0'dan da çözüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Bu unutma işini nasıl halledebilirim?
Aslında unutmadin mesela bir soru aç unuttuğunu düşündüğün bir konudan o soruyu yapabiliyorsan bu konu senin beynine işlemiştir. Sadece sana lazım olacak zamanı bekliyor...

Zamanla yerleşecektir bazı şeyler. Tekrar yaptığınız zaman bazı şeyler aklınıza gelir ama bazıları da gelmez, o yüzden daha çok tekrar yaptıkça kafaya yerleşecektir. Tyt konuları bittikten sonra ve 1 veya 2 soru bankası bitirdikten sonra her hafta en az 1 deneme çözün, birkaç hafta sonra farkı anlarsınız.

Zamanla yerleşecektir bazı şeyler. Tekrar yaptığınız zaman bazı şeyler aklınıza gelir ama bazıları da gelmez, o yüzden daha çok tekrar yaptıkça kafaya yerleşecektir. TYT konuları bittikten sonra ve 1 veya 2 soru bankası bitirdikten sonra her hafta en az 1 deneme çözün, birkaç hafta sonra farkı anlarsınız.

Öyle yapacağım zaten hocam aktif matematik bitince matematiğin ilacına geçeceğim böyle böyle seviyeyi arttırmayı düşünüyorum ama unutma işi feci korkutuyor sanki her şey boşa gidecekmiş gibi hissediyorum.

Aslında unutmadin mesela bir soru aç unuttuğunu düşündüğün bir konudan o soruyu yapabiliyorsan bu konu senin beynine işlemiştir. Sadece sana lazım olacak zamanı bekliyor...
Kesinlikle. Pek gerek var mı bilmiyorum ama hocaların tekrar videoları var, onları izlerseniz zaten soru çözmeye gelince hatırlarsınız. Konular gitmeye yakın branş denemesi de atabilirsiniz.

Öyle yapacağım zaten hocam aktif matematik bitince matematiğin ilacına geçeceğim böyle böyle seviyeyi arttırmayı düşünüyorum ama unutma işi feci korkutuyor sanki her şey boşa gidecekmiş gibi hissediyorum.
Yanlış yapacağım diye korkarsanız büyük ihtimalle yanlış yaparsınız hocam, zamanla yerleşecek beyninize.

Geri
Yukarı