Matematikte işlem yapamıyorum

Ödevi hala tamamlayamadım çünkü işlem yapamadım yarın okula gitmemeyi düşünüyorum disipline gitmemek için.

Bizim matematik öğretmeni işlemsiz ödev yapanları disipline gönderiyor okulda kaç kez şahit oldum.
Dostum ben yazdım hocana. Azarlicam biraz kendisini.

Yanlış kişi mi yoksa bilerek mi yapıyor bilmiyorum. Matematik öğretmeni yazıyor biosunda. Ve van yazmış biosuna.
Screenshot_20211011-211853_Instagram.jpg

Sayfalarda QR kod varsa oradan çözümlerine bakabilirsiniz. Aslında kombinasyon ve permütasyon çok kolay bir konu okulda anlamıyorsanız rehber matematikten takip edebilirsiniz.

@Tarık45 sizinkisi okul değil o zaman, hayatımda öyle bir yaklaşım tarzı görmedim. Ödev yapmayan öğrenci disiplinemi gider? ( vallahi imkanın varsa okul değiş, eminim ki verim alamıyorsun. İmkanın yoksa kendini hocalardan soyutlama, ama her zamanda ön planda olma. Dengeli git ve internetten o konuyu araştırarak ödev konusunu dene)
@Alpaslan64 hocam matematiğim okul düzeyine göre kötü, yoksa 0 bilgi değilim. Geçen sene uzaktan eğitim işi bayağı sıkıntı yarattı. Şimdi toparlamaya çalışıyoruz :/

Dediğin kitabın video çözümü var. Oradan bakarak yapabilirsin.

Tamam ondan bakarak yapacağım ama bu sefer hepsi doğru çıkarsa hoca bana kızar cevabına baktığımı anlar.
Sayfalarda QR kod varsa oradan çözümlerine bakabilirsiniz. Aslında kombinasyon ve permütasyon çok kolay bir konu okulda anlamıyorsanız rehber matematikten takip edebilirsiniz.

Sayfalarda QR kod var onu okutacağım.
@Tarık45 sizinkisi okul değil o zaman, hayatımda öyle bir yaklaşım tarzı görmedim. Ödev yapmayan öğrenci disiplinemi gider? ( vallahi imkanın varsa okul değiş, eminim ki verim alamıyorsun. İmkanın yoksa kendini hocalardan soyutlama, ama her zamanda ön planda olma. Dengeli git ve internetten o konuyu araştırarak ödev konusunu dene)
@Alpaslan64 hocam matematiğim okul düzeyine göre kötü, yoksa 0 bilgi değilim. Geçen sene uzaktan eğitim işi bayağı sıkıntı yarattı. Şimdi toparlamaya çalışıyoruz :/

Evet matematikten verim alamıyorum matematiğim hiç iyi değil 0

O nasıl hoca öyle ben hiç ödev yapmıyorum bir şey demiyorlar.

Bizim matematik hocası böyle bir de yeni bu yıl gelmiş.
Herkeste öğrenme farklı olur. Sınıfta bazı arkadaşlarım soru çözmeden konuyu anlarlar ve hemen soruları çözebilirler. Bende de konuyu dinledikten sonra mutlaka soru çözmeliyim. Sizde bu şekilde kolaydan zora doğru bolca soru çözün ve anlayamadığınız yerlerde hemen bir konu anlatımı açın. Çok faydasını göreceksiniz emin olun.

Konuyla alakasız ama fen lisesinde 12. sınıfta matematiksiz nasıl yapabiliyorsunuz?
Bende Anadolu imam-hatip lisesinde sayısal sınıfı öğrencisiyim. Matematik olmadan neredeyse hiçbir ders yürümüyor.

Teşekkür ederim dediğinizi yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı