Matematikten hiç anlamamak

Çünkü matematik zeka işidir. Sen çalışmayla oluyor diyenlere bakma. Zekâsı olan 10-0 öne başlar bilmem anlatabildim mi?

Düşüncene saygım sonsuz ama bu hayatta bu düşünce ile bir şeyler başarmak çok zor. Başarı kan ter ve gözyaşıdır. Bir şeyler başarmayan insanların zeka ya şansa bu kadar inanmasını anlamış değilim. Zekası olan adam daha kolay anlar ama o da soru çözmeden başarılı olamaz. Çalışmadan bir şey olmaz.

Düşüncene saygım sonsuz ama bu hayatta bu düşünce ile bir şeyler başarmak çok zor. Başarı kan ter ve gözyaşıdır. Bir şeyler başarmayan insanların zeka ya şansa bu kadar inanmasını anlamış değilim. Zekası olan adam daha kolay anlar ama o da soru çözmeden başarılı olamaz. Çalışmadan bir şey olmaz.

Öncelikle bu saygılı yorumun için teşekkür ederim forumda pek rastlayamadım da😀. Elbette insan sürekli çalışmalı ve kendini geliştirme çabasında olmalı katılıyorum. Ben şu ana kadar ki öğrencilik hayatımda gördüğüm matematikte başarılı olan öğrenciler ve olmayanlara kıyasla yazdım. Matematiği kavrama becerisi yüksek olan öğretmenin anlatmasıyla konuyu hemen kavrayıp üstüne soru çözüp pekiştirebiliyor. Aynı şekilde matematiği kavrama becerisi düşük olan defalarca tekrar etmesine rağmen konuyu pekiştiremeyebiliyor. Sözün özü elbette çalışmak önemli ama zekanın katkısı kesinlikle göz ardı edilmemeli.

Öncelikle bu saygılı yorumun için teşekkür ederim forumda pek rastlayamadım da😀. Elbette insan sürekli çalışmalı ve kendini geliştirme çabasında olmalı katılıyorum. Ben şu ana kadar ki öğrencilik hayatımda gördüğüm matematikte başarılı olan öğrenciler ve olmayanlara kıyasla yazdım. Matematiği kavrama becerisi yüksek olan öğretmenin anlatmasıyla konuyu hemen kavrayıp üstüne soru çözüp pekiştirebiliyor. Aynı şekilde matematiği kavrama becerisi düşük olan defalarca tekrar etmesine rağmen konuyu pekiştiremeyebiliyor. Sözün özü elbette çalışmak önemli ama zekanın katkısı kesinlikle göz ardı edilmemeli.

Ne demek ben teşekkür ederim. Ben sadece matematik için söylemedim. Adam sanatçı olmak istiyor, ressam olmak istiyor gitsin olsun herkes tıp okumak mühendis olmak zorunda değil hocam estağfirullah. Benim bir şey başarmamış demem de size değil toplumda ve bu forumda çok karşılaştım tamam zeka da çok önemli ama bir müzik deha sına matematik çalıştırırsanız anlar ama dediğiniz gibi geç anlar. O yüzden hedef çok önemli. İstediğimiz bir hedef belirleyip elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Bu düşünce ile başarmak zor lafı size ithafen değil kusura bakmayın biraz acele yazdım tam açıklayamadım, toplumda bazı insanlar var mesela adam yayıncı oluyor adam şanslı o bilgisayar bende de olsa yapardım veya yazılımcı oluyor o çok iyi eğitim aldı vs. Vs bahane arıyor kendisini öyle tatmin etmeye çalışıyor istemiyor yapmak karşılaştırıyor kendisini bir nevi. Zeka evet çok önemli ama çalışana Allah hakkını bir gün verir. Ne ekersen onu biçersin. Bizim ülke de başarılı insanlar sanki ana karnında limit türev soruları çözerek doğdu :))) zeka çok önemli bir faktör doğru yerde kullanıldığı zaman tabii ama bir bahane olmamalı bir şeyi ya istersin ya istemezsin istiyorsan da bir yolunu bulmak lazım mesela namık ekin çok iyi bir sat komandosu adam neden başardı? Zekası ile mi? Vücudu ile mi? Mesela Muhammet Ali, antrenmanların 1 dakikasından bile gram zevk almazdım ama hedefim uğruna elimden gelenin daha iyisini yaptım diyor. Bu adamlar gerçek başarı örnekleri. Başarı sadece zeka, çalışma, akıl, mantık ile gelmez. Başarının birden çok tanımı vardır başarı bir bütündür. Bu başarılı isimlerin en önemli özellikleri asla pes etmemeleri. Ben üstteki mesajımda buna vurgu yapmak istedim :) adam bordo bereli olmak istiyor ama ben sporcu değilim diyor bütün gün yatıyor kendini geliştirmiyor o zaman da bahane buluyor o şanslı bunda para çok... Bu yüzden bence herkes hedef koymalı ve hedefleri uğruna her şeyi göze alabilmelidir. Teşekkür ederim anlayışınız için hayırlı günler dilerim umarım herkes hedeflerine ulaşabilir :)

Geri
Yukarı