Matematikten kalır mıyım?

Samicenk

Hectopat
Şimdi hocalar benim ilk dönem matematik ortalamam 70. 2. dönem 1. sınavdan 28 aldım. Eğer bu dönemki matematik ortalamam 40 veya 30 olursa geçebiliyor muyum? Ders geçilmesi için aritmetik ortalama alınıyormuş diye duydum ben.

Eğer sözlüler olmadan hesaplarsak diyelim 2. Sınavdan 40 aldınız 28+40/2 den matematik ortalamanız 44 geçemezsiniz. Diyelim hoca sözlüyü 70 65 girdi 28+40+70+65/4 olursa 50,75 olur ve geçersiniz.

Tam olarak hangi sınıfsın? Matematik'den kalmak zor zaten ortalama ile geçeceksin edebiyat dışında sorumluluğa giren ders yok zaten.
9. Sınıfım. Edebiyat ortalamam 1. dönem 90 şimdi isede 92 civarları olacak bu konuda bir sorunum yok. Ortalamam 65 şuan. Sadece edebiyat notum girildi.
Eğer sözlüler olmadan hesaplarsak diyelim 2. Sınavdan 40 aldınız 28+40/2 den matematik ortalamanız 44 geçemezsiniz. Diyelim hoca sözlüyü 60 60 girdi 28+40+70+65/4 olursa 50,75 olur ve geçersinix
Aritmetik ortalama alınmıyor yani, anladım. Kaldım diyelim ne oluyor o zaman. Belge alınıyormu?

9. sınıfım. Edebiyat ortalamam 1. dönem 90 şimdi isede 92 civarları olacak bu konuda bir sorunum yok. Ortalamam 65 şu an. Sadece edebiyat notum girildi.

Aritmetik ortalama alınmıyor yani, anladım. Kaldım diyelim ne oluyor o zaman. Belge alınıyor mu?

Geçersin kafaya takılacak bir şey yok kolay kolay adam bırakmıyorlar lisede devamsızlık hariç tabii
Belge konusuna çok kafayı takma ilerdeki hayatından hiçbir şeye yaramayacak bir parça hiçbir geçerliliği yok ha ailen takılıyorsa ayrı tabii 5 gün özürsüz devamsızlığın varsa belge alamazsın.

9. Sınıfım. Edebiyat ortalamam 1. dönem 90 şimdi isede 92 civarları olacak bu konuda bir sorunum yok. Ortalamam 65 şuan. Sadece edebiyat notum girildi.

Aritmetik ortalama alınmıyor yani, anladım. Kaldım diyelim ne oluyor o zaman. Belge alınıyormu?
Hayır benim yaptığım zaten aritmetik ortlama. Aritmetik ortlama demek kaç tane sınava girdiysen ve sözlüler onların hepsini toplayıp kaç tane puan girildiyse o kadar sayıya bölüyorsun. Diğer soruna gelince kalırsan belge alamıyorsun ama yüksek ihtimal geçersin hocalar sözlülerle geçiriyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı