MATLAB ile sayfalarca kod yazarak yaptığınız şeyleri kutucukları bağlayarak yapın

Daha fazla  
SİMULİNK : Interactive Simulink Tutorial Introduction: What Is Simulink? tıklayın ve interaktif alıştırmalar yapın. 1 saatinizi almadan control sistemleri hakkında fikir edinin.

Not: Control sistemleri çok geniş bir konudur. Öğrenmek için bir mühendislik fakültesi bitirin ve üzerine yüksek lisans yapın. SOM yerli füzesinin kontrol yazılımı %100 yerlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz şeyler çok var da, ben sevemedim, alışamadım bunlara. Yani performans düşük oluyor genelde veya yeterli kaynak olmuyor. Bence iyi bir programcı, zor olanı yapmak için editörünü/aracını yapar.

Zaten günümüzde ki programlama dilleri yeterince basit, bunu grafiksel hale getirmeye gerek yok.

Denemeden bilemezsin. Matlabı nerdeyse tüm mühendisler kullanıyor. Sadece default veri tipi double ama sen istersen char,int veya <unit_8> gibi veri tiplerini kullanabilirsin. c,c++assembly,JAVA,fortran dillerini aynı program üzerinde yazıp çalıştırabiliyorsun. compilerları örneğin c programlamada dev,codeblock,turbo compilerları ile compile edebiliyorsun. yani hiçbir farkı kalmıyor. Ayrıca istersen visual studio ile sycronize edebiliyorsun. İçindeki toolboxlarda cabası. Şimdi aynı performansı alıp sayfalarca c,c++,java,assembly,fortran komutları yazıp bir sonuç almak mı? Yoksa matlab-simulinkte birkaç kutu koyup feed mekanizmasıyla modelleyip biraz optimizasyon alarak çok daha kısa sürede aynı performansta aynı sonucu almak mı? bak ben c++ programcısıydım. Bir oyun hilesinin modülünü yazmak için(matematik problemleri çıkıyor yapay zeka için.matematik problemleri çözdüm bol bol) 1 sene harcadım. üniversiteyi kazandım ve önüme modern control systems diye bişey çıktı. simulinkte 1 saatte yaptığın modellemeyi c++ ile 1 günde yaparsın ama çok zorlanırsın ve simule edebileceğin bir ortamın yok. Böyle bir ortam varken kullanmamak çok kötü. Ayrıca araştır bir bakalım game development çok fazla yapılmamış ama öyle bir potansiyeli varki işte bende bunu değerlendireceğim.dirext 11,opencl destekliyor.Bu dil "programla,simule et,doğruyla optimize et ve tekrar simule et.aaa! javayla yazmaktan çok daha kısa sürmüş."

Tamam teşekkür ederim, belki lazım olur ileride şimdilik bir köşede kalsın şu.

visual studio ile senkronize olması gerçekten iyiymiş

Hele bir araştır daha neler var. Visual studio ile senkronize oluyor dediysemde bir tuşa basıp senkronize etmiyorsun. elbet. Visual studio ve excel programlarının dosyalarını açabileidğini hatırlıyorum ama excelden eminim.

Bu kadar büyütmeye gerek yok matlab'ı. Çünkü hiç kimsenin tek elinde olan bir şey değil. Her dilin her editörün kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Yani yazılımda şu yola gireyim de en kısa zamanda ulaşayım dediğiniz bir kral yolunuz yok. Zaten software 'nin soft'luğuda burada. Bir çok kişi geliyor hocam java'mı kullanayım yoksa C# 'mı , böyle bir kıyaslama yapamazsın C# iyi oldugu yer var. Java'nın var. Yazılımda önemli olan müşterinin problemi nedir, senden ne istiyor ve problemi çözerken hangisi işine yarıyorsa onu kullanırsın. Matlabsa matlab , visual studio ise visual studio javaysa java ....

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı