Çözüldü Matlab uygulamasını NVIDIA ekran kartıyla açmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

madReqqx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben NVIDIA GPU'lu bir laptop kullanıyorum. Benim sorunum Matlab uygulamasını açtığımda Intel grafik kartını kullanıyor. Benim isteğimse ben bu uygulamayı açtığımda otomatik olarak RTX3050 ekran kartım kullanılsın istiyorum bunu nasıl yaparım? Windows grafik ayarlarından yapıldığını gördüm ama orada uygulama seçerken Matlab çıkmıyor (crack olarak kurdum fark eder mı bilmiyorum). NVIDIA GeForce Experience üzerinden de eklemeyi denedim ama tarattığım zaman yine Matlab'i görmüyor, kendim manuel olarak eklemek istediğimde ise matlab.exe dosyası gözükmüyor. Sürekli NVIDIA denetim masasını açıp elle ekran kartı değiştirmek dışında başka bir çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok diye biliyorum. Denetim Masası'ndan CUDA-GPU'lar ve OpenGL oluşturucuyu RTX 3050 olarak değiştireceksin.
Teşekkürler. Gözümden kaçmış ya bahsettiğim Windows grafik ayarları kısmından matlab.exe dosyasını bulabildim ordan ayarı yapınca sorun çözüldü.
Yok diye biliyorum. Denetim Masası'ndan CUDA-GPU'lar ve OpenGL oluşturucuyu RTX 3050 olarak değiştireceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı