Matrix'in Sonunda Ne Oldu ?

Roxor

Kilopat
Daha fazla  
Spoiler içerdiğini şimdiden belirteyim.

Son kısımda Neo öldü mü?
Gözler olmadan görmesi mantıklı bir sebebe bağlandı mı ?
Robotların isyan edip makineleşmesini filmde ben görmedim. Anlatılan farklı bir yer var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neo ya ne olduğu belli değil 4. Film ihtimaline icin wachowski kardeşler açıkta bıraktı. Ama öldü diye düşünebiliriz. Aslında matrix üçleme olarak düşünülmedi. İlk film de dikkat et devamı olsa da olur olmasa da olur şeklinde bitiyor. İlk filmde ki başarı diğerlerinin çekilmesini sağladı. Filmin sonunda ise makinelerle barış sağlandı. Anlatılan yer ise farklı değil neo makine şehrinin kalbine gitti. Bunu 6-9ar dakikalık animesini izleyerek daha kolay anlayabilirsin animede insanlar ile robotlar makineler arasında çıkan ilk savaşa da değiniliyor. Herşey bir robota acılan dava ile başlıyor.

Matrix'in havada kalan soruları için 2003 yapımı Animatrix filmine bakabilirsin. Farklı yönetmenler tarafından oluşturulmuş, kısa kısa anime bölümlerinden oluşuyor. 2. Rönesans bölümünde, robotların isyanını anlatıyor.

Bana kalsa 2. ve 3. film hiç yaşanmamış gibi davranmayı yeğlerim. Ama filmin sonu geldiğinde, paragraf aralarını iyi okumuş olmak gerekiyor. Etrafı televizyonlarla çevirili arkadaş, yani Mühendis bir nevi anti-virüs programı. Zamanı geldiğinde Matrix yazılımının formatlanması gerekiyor. Bunun için de elinde backup dosyaları olan bir kişi, yani seçilmiş kişi gerekli.

Neo, farklı bir yoldan sona ulaşmayı seçtiği için Matrix formatlanmıyor. İnsan ve Robotlar arasındaki savaş durduruluyor. Genişletilmiş evren çizgi romanlarına göre Zion'dan sonra 3-4 tane daha şehir kuruluyor ama insanlar bir daha asla yeryüzüne çıkmayı başaramıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı