Maverick kurulumunda IOBluetoothHCIController hatası

mecox26

Hectopat
Selamlar arkadaşlar;

Bilgisayarıma Maverick kurmak istiyorum. Win yüklü olan diskimi bölüp 30 GB yer ayırdım.
Linkteki gibi söylenenleri yapıyorum. USB boot ettikten sonra Boot ile USB'den başlatıp Clover ayarlarından ekran kartı için olan ayarlarıda yaptıktan sonra install ediyorum.

İlk siyah ekran sonlardaki satırlarda ERROR yazıyor. Acaba neyin hatası?
Bu ilk hatamız fakat bu install olayına intikal etmiyor. Ardından türkçe dilini seçip install devam ediyor.
Fakat bitmesine bir kaç saniye kala setup ekranın üzerinde yazılar belirdikten sonra tekrar başlatıyor. Ardından yüklendiğini sandığımızdan Boot ile usbden çalıştıyoruz fakat geri kalan yüklemeye devam edemiyoruz. Tekrar install seçeneği geliyor.

Acaba nerede hata yaptık? USB 3.0 ve 2.0 ile de denedik. Böldüğümüz HDD yi tekrar formatlayıp tekrar Apple HFS şeklinde formatladık. Yine olmadı. USB'yi tekrar boot ettik yine olmadı.

İlk siyah ekran:

BXVbog.jpg

Setup ekranındaki hata:

p47NYa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Recep bey;

Makinemiz:
  • i7 3770k
  • ati radeon 7950 ekran kartı
  • 16 gb ise ram var.

Dart=0 komutunu nereye yazacağız?
Arkadaşın makinası şuan beraberiz :) Hesap cezalı olduğundan(?) cevap yazamadık.

Birde hocam transmac ile hem amd hemde nvidia driverlarını sildik. Onuda belirteyim.

Hocam son olarak injectAMD yazıyor onu boş bıraktık EDİT olanıda boş bırakmıştık. Şimdi dolu olarak deneyeceğiz.

Recep Hocam dediklerini yaptık Gönderdiğiniz asus videosunda Option kısmında 2. sıradaki slota Grapich ile iligli kod yazdığınız yere dart=0 yazdık fakat olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover ayarlarından boot kısmına ekran kartınız ve diğer işlemler için komutu girdiğiniz kısımda komutlar arası 1 boşluk bırakarak girmelisiniz. Aşağıdaki kodları girerek kurmayı deneyebilir misiniz? Ek olarak da şuradaki konuyu inceleyebilirsiniz.
-x -v cpus=1 GraphicsEnabler=No Dart=0

Hocam her şeyi denedik yinede olmadı.
Olmuyor diye hiç bakmayacaksanız bizi uğraştırmayın. Deneyin sonucu yazın. Kasanın içini açarak ekran kartını çıkartıp kurmayı deneyin. Eğer hala kurmaz ise Niresh Mavericks kurmayı deneyin. Unutmadan BIOS ayarlamasını doğru yaptığınızdan emin olun. Sonucu buraya belirtin. İyi çalışmalar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı