Mavericks Arada bir Kedini kapatıp açıyor - ASUS Maximus IV Extreme

NullCPUPowerManagement.kexti Multibeast ile yükledim.DSDT.aml dosyasınıda sildim. Hayırlı olur inşallah.

@parrhesia malesef yine benzer şeyler oluyor. ya açılıp kapanıyor yada bir program çalışmaz oluyor. makinenin düzgün açıla bilmesi için 3, 4 kere reset yapmak gerekiyor. anlam veremiyorum. neyi yalnış yapıyoruz.

Son düzenleme:
Adsız.jpg
1.jpg
2.jpg
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videodan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Herkeze selam, @Recep Baltaş @parrhesia DSDT for ASUS Maximus V Extreme adresinden indirdiğim ama deneme fırsatı yeni bulduğums DSDT dosyasını denedim ve makine açıldı. "-v" modda bu sefer farklı yazılar oluştu ama sistem açıldı. Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Arada farkında olmadan yazım hataları oluyor kusura bakmayın. Ceza almak çok zoruma gidiyor ama elimden geldiğince Güzelim "Türkçe"mi doğru kullanmaya çalşıyorum. DSDT dosyası HDD de ki efi bölümünde, EFİ/CLOVER/ACPI/patched için attım, izlencelerden "disk izinlerini doğrula, onar'a" bastım ardında restart yaptım, makinenin "-v" modda açılışını izledim. Alışıla gelmiş yazıların dışında farklı bir yazı akışı oldu ve makine açıldı ama yine açılışdaki resetleme olayı oluyor. Arada bir kendi kendine resetliyor.

DSDT dosyası, BIOS sürümüne özel olmalı. Yani kullandığınız BIOS için özel olarak hazırlanmış olmalı. Ben de DSDT ile hiç uğraşmadığımdan ötürü rehber hazırlamadım. DSDT biraz da karmaşık olduğundan rehber hazırlamaya pek vaktim yok.

Cevaplar için @Recep Baltaş bey e teşekkür ederim, ayrıca geçtiğimiz günlerde yılmadan DSDT.aml dosyanı saatlerce dünzenlemeye çalışan @parrhesia bey e teşekkür etmek istiyorum. DSDT dosyasını düzenlemek için çok mücadele verdi, bende ondan birşeyler kapabilmek için hiç ayrılmadım mekinenin başından. yorgunluk iyice bastırınca bırakmak zorunda kaldık. şunu anladım dsdt dosyası düzenlemek basit bir işlem değil, ciddi birikim gerektiriyormuş. Bilgilerin yetersizliğini düşününce bu işte usta olan arkadaşların, dsdt düzenleme programları hakkında bir rehber veya makale yazması, hazırlaması lazım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı